×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Adresowany do uczniów szkół podstawowych konkurs odbył się z okazji przypadających Dni Kołobrzegu. W rywalizacji wzięło udział sześć placówek oświatowych z Kołobrzegu oraz jedna z Dźwirzyna. Tematem konkursu były "Tradycje morskie Kołobrzegu".
Wśród poruszonych zagadnień były między innymi: wczesnomiejski ośrodek portowy w Kołobrzegu, chrzest kołobrzeżan z ceremoniałem morskim, wyprawy morskie Bolesława Krzywoustego, zaślubiny z morzem Kołobrzeg 1945, jak również znajomość okrętów i obiektów muzealnych znajdujących się na terenie Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego.

Duwosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi konkurencjami. Najmłodsi za zadanie mieli m.i.n. rozwiązać krzyżówkę składającą się z 15 haseł, odpowiedzieć na 5 bardzo trudnych pytań oraz odgadnąć 10 ilustracji zaczerpniętych z książki Pana H. Kroczyńskiego "Polskie Tradycje Morskie".

Uczniowie wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą historii miasta i tradycji oraz doskonałą umiejętnością współpracy zespołowej.

Ostatecznie po zaciętej rywalizzacji laureatami konkursu została Szkoła Podstawowa nr 6, Emocjonująca okazała się walka o drugie miejsce, które zajeli przedstawiciele "czwórki" pokonując rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 3.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA