×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W dniach 26-30 października w Zespole Szkół w Podczelu odbył się Tydzień Promocji Zdrowego Stylu Życia. Jest to impreza cykliczna, organizowana corocznie w naszej szkole. Koordynatorki akcji we współpracy z innymi nauczycielami, przygotowały liczne atrakcje. W poniedziałek uczniowie przynieśli samodzielnie wykonane plakaty ekologiczne i prozdrowotne. Udekorowali nimi hol szkoły. Wypełniali również ankiety dotyczące wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

We wtorek gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z uczniami L.O. im. M. Kopernika pod hasłem „Młodzi młodym. Alternatywne formy wykorzystania czasu wolnego”. Dotyczyło ono aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania.


Środa upłynęła pod hasłem zdrowego odżywiania. Uczniowie klas I-III przygotowywali świeże soki owocowo-warzywne. Odbył się konkurs na przygotowanie zdrowych sałatek i przekąsek. Następnie – dla najmłodszych zorganizowano konkurs dotyczący rozpoznawania owoców i warzyw. Uczniowie klasy V wzięli też udział w spotkaniu z terapeutą Mirosławem Buraczewskim. Tematem zajęć był wpływ na zdrowie ogólne higieny wszystkich sfer życia jednostki.


W czwartek najmłodsi ćwiczyli jogę pod czujnym okiem instruktorki i jednocześnie mamy dwójki uczniów. Odwiedzili nas również przedstawiciele Paramedic. Zademonstrowali gimnazjalistom zasady i formy udzielania pierwszej pomocy. Ponadto uczniowie klasy IV uczestniczyli w spotkaniu ze Strażą Miejską w Kołobrzegu. Dowiedzieli się na nim, jak bezpiecznie poruszać się w terenie zabudowanym i niezabudowanym.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA