×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Adresowany dla uczniów klas drugi szkół podstawowych konkurs odbył się z okazji przypadającej 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W rywalizacji na terenie szkoły podstawowej nr 5 wzięły udział wszystkie placówki z Kołobrzegu oraz SP z Drzonowa, Gościna oraz Czernina.

Trzyosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi konkurencjami. Najmłodsi za zadanie mieli m.i.n. uzupełnić mapę Polski, rozpoznawać znane polskie zabytki, oznaczyć drogę na planie miasta oraz odpowiedzieć na pytania związane z historią i tradycjami polskimi. Dzieci wykazały się również znajomością legend, rozpoznawały charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski stroje ludowe, rozwiązywały zagadki muzyczne i podpisywały ilustracje.

Uczniowie wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą naszej historii i tradycji oraz doskonałą umiejętnością współpracy zespołowej.

Ostatecznie laureatami konkursu została Szkoła Podstawowa nr 4, Emocjonująca okazała się dogrywka o drugie miejsce, które zajeli przedstawiciele "Morskiej Krainy" pokonując nieznacznie rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 3.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA