×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Za nami już XIV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English Race” dla szkół podstawowych. Gospodarzem kolejnej edycji tej imprezy była Szkoła Podstawowa nr 5. Jak co roku w konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie, którzy zostali wyłonieni w wewnątrzszkolych konkursach językowych. Każdą placówkę reprezentowało troje uczniów z klas 5-6. Tegoroczna impreza wyjątkowa nie tylko ze względu na ,,trzynastkę” z przodu, ale przede wszystkim z powodu rekordowej liczby uczestników. Do konkursu zgłosiło się bowiem aż 11 reprezentacji szkół podstawowych z powiatu kołobrzeskiego.

Rywalizacja podzielona była na dwa etapy. Pierwsza część konkursu to indywidualny test gramatyczno-leksykalny, zadania z czytania ze zrozumieniem oraz słowotwórstwo. Po pierwszej rundzie w czołówce znaleźli się uczniowie z taką samą ilością punktów. Tak więc I miejsce zajęli: Morten O'Nell ze Szkoły Podstawowej nr 8, Filip Chwaleba z Prywatnej Szkoły Podstawowej ‘’ Morska Kraina” oraz Tomasz Foryś z SP nr 1. Na II miejscu znaleźli się : Julian Tomaszewski ze Szkoły Podstawowej nr 6 i Naomi Straub ze Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie, natomiast dyplom i nagrody za III miejsce odebrała Gabriela Rutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Druga część to rywalizacja drużynowa. Uczniowie odpowiadali w niej pisemnie na pytania związane ze zwyczajami oraz kulturą krajów anglojęzycznych. I tak puchar za I miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 5, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa W Dźwirzynie , a III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 8.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA