×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Zawodniczka Solnego Grzybowa wywalczyła wysokie miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Rumunii. Zawody odbyły się nadmorski kurorcie Mamaia. Julia dość pechowo po perypetiach związanych z transportem z lotniska w Bukareszcie do miejsca gry zaczęła zawody, notując remis w pierwszej partii z niżej notowaną od niej rankingowo zawodniczką z Litwy.
Jak się później okazało miało to duży wpływ na kolejne losowanie przeciwniczek Julii, które nie było zbyt łaskawe dla zawodniczki Solnego. W kolejnych rundach juniorka Solnego zanotowała także dwa remisy oraz jedyną porażkę w turnieju z silną zawodniczką z Włoch. Po słabszym starcie od piątej rundy Julia odzyskała właściwy rytm wygrywając już kolejne partie.

Ostatecznie juniorka Solnego w 9 rozegranych rundach odnotowała 4 zwycięstwa, 4 remisy i jedną porażkę. Julia uzyskała w zawodach 6 punktów, co dało jej dziewiąte miejsce w zawodach. Słabszy start i remisy w początkowej fazie turnieju skutkowały tym, że w końcowym rozrachunku zabrakło jej pół punktu do strefy medalowej. Co warto podkreślić Julia, która ma aktualnie 17 lat była młodsza w roczniku i za rok może powalczyć już w tej samej grupie wiekowej.

Mistrzynią Europy z dorobkiem 7 punktów została zawodniczka z Armenii, a tuż za nią uplasowała się koleżanka z reprezentacji Polski – Katarzyna Dwilewicz z Polonii Wrocław (6,5 pkt.), która rozegrała doskonały turniej i choć nie należała do faworytów przed zawodami – zakończyła je na drugiej pozycji. Kasi kończącej wiek juniora należą się gratulacje. Miejsce trzecie zajęła zawodniczka z Hiszpanii, także ze zdobyczą 6,5 punktu z 9 partii.

Julia prosto z Rumunii udała się wraz ze swoim trenerem arcymistrzem Aleksandrem Miśtą w długą podróż przez Londyn i Madryt aż do stolicy Urugwaju - Montevideo, gdzie już od 17 do 28 września rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Juniorów. T
Komentarze  
+2 #1 inteligentny inaczej 2017-09-22 09:56
Wiem, że nasza zawodniczka ma na imię Julia ale nie doczytałem się nazwiska Julii.
+2 #2 szachista 2017-09-22 12:16
Julia Antolak :lol: przy okazji gratulacje dla Julii :lol:

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama