×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Junior Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo – Miłosz Rogala wrócił z Półfinałów Mistrzostw Polski z awansem do przyszłorocznych mistrzostw.

W dniach 9-16.11.2019r. w Ustroniu Jaszowcu rozgrywane były zawody półfinałowe, z których pierwsze 10 osób uzyskiwało awans do Mistrzostw Polski w szachach klasycznych juniorów do lat 18.


Wśród 42 startujących zawodników był jak już wspomnieliśmy Miłosz Rogala wraz ze swoim trenerem Wiltalisem Sapisem. Nasz junior według aktualnego rankingu rozstawiony był w tych zawodach z 13 numerem startowym. Cztery wygrane pojedynki oraz trzy remisy w 9 rundach zawodów zapewniły naszemu zawodnikowi 5,5 punktu z 9 rozegranych partii - 10 miejsce w turnieju i tym samym awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski, które odbędą się w marcu 2020r. w Szczyrku. Dodatkowo w zawodach tych Miłosz wypełnił drugą i ostatnią normę na I kategorię szachową .


Warto w tym miejscu wspomnieć, że wcześniej w mistrzostwach międzywojewódzkich awans do przyszłorocznych mistrzostw uzyskało troje młodszych zawodniów Solnego i w przyszłorocznych finałach obok Miłosza Rogali w grupie do lat 18 zagrają Hanna Arabas do lat 12 oraz Michal Kuczyński i Miłosz Drzewiecki do lat 14.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama