×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wójt Włodzimierz Popiołek, w wraz Sołtys Sarbii Wiesławą Bartwanowicz podpisali umowę zawartą z Województwem Zachodniopomorskim w sprawie udzielenia pomocy finansowej w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2020”. W siedzibie urzędu, w imieniu województwa umowę podpisała pani Anna Bańkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Bardzo wzruszona pani Wiesia (bo tak mówią o niej dzieci ze Świetlicy w Sarbii) wręczyła pani Annie Bańkowskiej bukiet kwiatów oraz oprawione zdjęcie płotu sprzed ponad 100 lat.

Zgodnie z umową Gmina Kołobrzeg otrzyma kwotę 10.000 zł na realizację projektu inwestycyjnego zgodnego z wnioskiem konkursowym o nazwie „Ale historia z płotem – powrót do przeszłości”.


Projekt „Ale historia z płotem” przewidywał otworzenie zabytkowego płotu przy świetlicy w Sarbii na podstawie zdjęć i pocztówek z przełomu XIX/XX wieku. Płot ogrodzi skwer, który będzie służył mieszkańcom wsi oraz turystom do wypoczynku i wspólnych spotkań, a w przyszłości także i miejsce zabaw dla dzieci. Dotychczas w miejscowości nie było takiego miejsca, gdzie można odpocząć w cieniu ponad stu letnich drzew. Wartość całego zadania oszacowano na kwotę 13 868,05 zł., w tym 10.000 zł ze środków konkursowych, zaś pozostała część będzie pochodzić ze środków sołectwa Sarbia. Należy podkreślić, że w budowę płotu zaplanowano zaangażowanie mieszkańców, lokalnych stowarzyszeń, grup nieformalnych, także z pobliskiego Drzonowa oraz członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Wszak projekt w swoich założeniach ma integrować obywateli wokół wspólnego celu, jakim jest stworzenie bezpiecznego, przyjaznego miejsca, a wszystko to z duchem historii i tradycji.


Sam projekt, choć znalazł się na dopiero na 99 miejscu (na 180 nagrodzonych na 550 złożonych). Jednakże został oceniony bardzo wysoko, gdyż w ocenie merytorycznej uzyskał 350 na 360 możliwych do uzyskania punktów. Tegoroczną nowością było składanie wniosków konkursowych przez platformę elektroniczną „Witkac.pl”. Warto przypomnieć, że w poprzednich latach Granty Sołeckie wygrały m.in. Bogusławiec, Przećmino, Nowogardek i Zieleniewo. W bieżącym roku swoich sił próbowały również sołectwa Drzonowo, Błotnica, Bogusławiec, Bogucino i Karcino, jednak bez miejsca na podium. Zgodnie z zawartą umową zadanie musi zostać zrealizowane do końca października br.- będziemy na bieżąco informować i postępie prac i zakończeniu zadania.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama