×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Od 17 do 21 sierpnia w litewskim Silute trwał pilotażowy kurs dla instruktorów kitesurfingu i windsurfingu dla osób z niepełnosprawnościami.


W tym sezonie z powodu pandemii koronawirusa było nieco trudniej. Pomimo zaproszenia, lider projektu - Gmina Kołobrzeg nie mogła wziąć bezpośredniego udziału w szkoleniu. Na wszystko znalazł się jednak sposób. Część teoretyczna szkolenia odbyła się on-line. Oprócz podstaw szkolenia można było wysłuchać referatów zaproszonych gości, którzy mówili o doświadczeniach sportowych osób z niepełnosprawnościami.

Jednymi z gości byli Vaidas Stravinskas oraz duet Vytenis Makauskas - trener narciarstwa  i jego student Karolis Berbliugevičius, który jest osobą niedowidzącą. Przygotowuje się on do startu w Paraolimpadzie w narciarstwie alpejskim. Panowie wspólnie opowiadali o współpracy pomiędzy trenerem, a osobą niedowidzącą.

Kiedy w Silute trwały wykłady,  w Polsce partnerzy zebrali się, by oglądać transmisję na żywo. Dzięki temu mogli sami także dyskutować i przesyłać pytania. Szczególne podziękowania należą się panu Romualdasowi za sprawne tłumaczenie na język polski. Dzięki temu z video spotkania można było wynieść mnóstwo ciekawej wiedzy.

Po dwóch dniach teorii przyszedł czas na bardzo rozbudowaną część praktyczną.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama