×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wszyscy mamy nadzieję na powrót do normalności. Gmina Kołobrzeg zadbała, by szkoły w Dźwirzynie i Drzonowie były gotowe na powrót uczniów. Choć na razie wszyscy kontynuują naukę w trybie zdalnym, trzeba zadbać także o przyszłość.

Gmina Kołobrzeg pozyskała grant w ramach projektu Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja na walkę i zapobieganie pandemii COVID-19.

Sprzęt i środki ochrony osobistej o wartości niemal 45 000,00 PLN zostały przekazane szkołom w Dźwirzynie i Drzonowie 26 listopada 2020 roku. 21 automatycznych, bezprzewodowych, wolnostojących dozowników do dezynfekcji rąk zostało umieszczonych w każdej klasie. Dodatkowo szkoły wyposażone zostały w maseczki wielokrotnego użytku (500szt.), półprzyłbice (80szt.), rękawiczki jednorazowe (5000 szt.) oraz zapas płynu do dezynfekcji przeznaczone dla dzieci i nauczycieli. Zakupione materiały mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się pandemii i ochronę zdrowia i życia osób zagrożonych zakażeniem w szkołach, gdzie duże skupiska osób – dzieci, młodzieży oraz pedagogów, codziennie narażane są na zarażenie COVID-19.


Zakupiony sprzęt został w 100% sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 oraz budżetu państwa.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama