×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Historia z płotem w Sarbii zaczęła się w sierpniu. Urząd Marszałkowski udzielił Gminie Kołobrzeg grant na kwotę 10.000 zł na realizację projektu inwestycyjnego zgodnego z wnioskiem konkursowym o nazwie „Ale historia z płotem – powrót do przeszłości”.


Projekt  przewidywał odtworzenie zabytkowego płotu przy świetlicy w Sarbii na podstawie zdjęć i pocztówek z przełomu XIX/XX wieku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


Teraz czas na finał tej historii- płot już stoi! Jest odnowiony i odmalowany. Grodzi skwer, który ma służyć do wypoczynku wszystkim mieszkańcom. Skwer ma być regularnie doposażany według potrzeb mieszkańców. Na razie zasadzono tam pierwsze drzewko- małą choinkę. W przyszłym roku ma być ona już regularną, świąteczną choinką. Choinka została sfinansowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ten płot to efekt wysiłku mieszkańców Sarbii, z których wielu pracowało charytatywnie przy odnowie płotu. Gratulujemy mieszkańcom i wszystkim zaangażowanym oraz mamy nadzieję, że ich płot będzie stał do końca świata, a nawet dłużej.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA