×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Pod koniec roku 2017 r. kiedy to podsumowywaliśmy nasze warsztaty z programistyczno-dzienikarskie „Dziennikarze przyszłości”, prosiliśmy mieszkańców Gminy Kołobrzeg o trzymanikciuków za naszą aplikację do konkursu Fundacji Orange i Fundacji Akademii Młodego Hakera z Warszawy.

Napisaliśmy wniosek, w celu pozyskania dla naszej młodzieży z terenu Gminy Kołobrzeg bardzo wartościowych i bezpłatnych warsztatów programistycznych z elementami robotyki, które poprowadziliby programiści-specjaliści z Fundacji Akademii Młodego Hakera z Warszawy.

Jak widać mieliśmy duże wsparcie naszych mieszkańców i choć praca z trzymaniem kciuków jest trudnaJ  UDAŁO SIĘ!!! Jako nieliczni (bo tylko 17 Pracowni z pośród 77 z całej Polski wygrało konkurs)  WYGRALIŚMY!.

W ferie zimowe (w sobotę 27 stycznia 2018 r. w godzinach od 10.30 do 16.00)
będziemy gościć trenera, który specjalnie przyjedzie do nas z Warszawy i zabierze naszą młodzież w świat programowania,  przy użyciu komputera  Arduino oraz przekaże pakiet startowy, który umożliwi dalsze samodzielne programistyczne poszukiwania
naszej Pracowni.

W woli wyjaśnienia czym jest programowanie Arduino

Arduino to miniaturowy komputer posiadający wejścia i wyjścia. Do wejść możemy podłączyć różne czujniki (np. odległości, natężenia światła, nacisku). Do wyjść - diody led, silniki, serwomiechanizmy. Programowanie odbywa się w języku Arduino IDE, bazującym na języku C/C++. Jest to technologia wykorzystywana w edukacji, ale także przez dorosłych twórców, majsterkowiczów i inżynierów robotyki. Przykłady projektów stworzonych na bazie Arduino można zobaczyć np. tutaj.

W programie 5 godzinnych zajęć zaplanowano warsztat programowania Arduino dla 12 uczestników w wieku 12+, podczas którego stworzymy w parach jeden z trzech projektów:

  • prosty robot dwukołowy zbudowany z wykorzystaniem dwóch serwomechanizmów typu 360 stopni oraz dwóch potencjometrów;
  • choinka, serduszko lub dowolna inna forma z diod led - diody zapalają się sekwencyjnie lub mrugają, prędkość mrugania lub kierunek sekwencji zależy od danych wysyłanych z podłączonego czujnika;
  • prosty robotyczny chwytak zbudowany z wykorzystaniem dwóch serwomechanizmów.

Zapraszamy do udziału w zajęciach młodzież z terenu Gminy Kołobrzeg. Ponieważ posiadamy możliwość zapewnienia udziału w warsztatach tylko 12 osobom o dostaniu się na listę uczestników będzie decydowała kolejność zgłoszeń u p. Marzeny Przyżyckiej (wszelkie informacje zawarte są na poniższym plakacie). Udział w zajęciach jest bezpłatny, a Pracownia nie ponosi kosztów transportu uczestników do Drzonowa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fundacji Młodego Hakera z Warszawy na ich stronie internetowej pod adresem http://mlodyhaker.pl/

Tekst: Anna Stefaniak-Dołęgowska - liderka Grupy Inicjatywnej Pracowni Orange w Drzonowie.

Komentarze  
0 #1 Eulalia 2018-06-19 13:21
Zapraszamy do przeczytania poradnika na temat
programów partnerskich.Poradnik -
dla szukających pożyczki oraz chcących zarabiać na pożyczkach w afiliacji.: https://poradnik-novacash.pl jest darmowy i znajduje się
na stronie: https://poradnik-novacash.pl

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA