×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Współpraca pomiędzy gminnymi szkołami i Gminą Kołobrzeg a Politechniką Koszalińską jednym z największych ośrodków naukowych w regionie to kolejny krok dla rozwoju i wyrównania szans uczniów w dostępie do najnowszej wiedzy i technologii.

Kontakt ze światem akademickim ma rozbudzić pasje wśród dzieci oraz zainteresować młodzież podjęciem nauki w szkołach wyższych zwłaszcza na kierunkach technicznych. Uczniowie szkół w Drzonowie i Dźwirzynie będą mogli uczestniczyć w wykładach tematycznych, pokazach, ćwiczeniach prowadzonych przez nauczycieli akademickich czy Dniach Otwartych Uczelni. Politechnika planuje projekt z pozyskaniem środków unijnych. Prace warsztatowe z uczniami będą odbywać się na zasadzie poznania tematu i późniejszej selekcji, tak aby w grupie liczącej np. 14 osób znaleźli się uczniowie, którzy rzeczywiście są zainteresowani zajęciami i robią postępy. Nauczyciele akademiccy będą również prowadzić zajęcia w szkołach.


Jak podkreślał radny Gminy Kołobrzeg i Prorektor ds. Studenckich prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski dane zajęcia będą dostosowane do danej grupy wiekowej. Od programowania z użyciem różnych programów po budowę małych drukarek 3D. Głównym założeniem projektu ma być danie uczniom nie tylko wiedzy, ale i narzędzi. Jeżeli uczeń zakończy cały cykl zajęć, na którym wykona samochodzik i nauczy się prostych, podstawowych kodów programowania np. jego toru jazdy po narysowanym torze. To powinien mieć możliwość zachowania go i kontynuowania poszerzania swojej wiedzy w domu. A nie jak to często bywa, odebraniem stworzonych przez siebie narzędzi, co przeważnie zniechęca do kontynuowania dalszej nauki.


Pod porozumieniem podpisały się panie dyrektor Irena Pietrzykowska - Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie i Elżbieta Korżel - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie. Natomiast list intencyjny o współpracy podpisał wójt Włodzimierz Popiołek. Pierwsza wizyta dzieci i młodzieży z Gminy Kołobrzeg na uczelni odbędzie się w ramach atrakcji zorganizowanych podczas ferii zimowych czyli III Zimofrajdy.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama