×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Sołtys Starego Borku Adam Frankiewicz zorganizował zebranie z udziałem wójta Włodzimierza Popiołka i radnego Bogusława Grygiela. Poruszono kwestie trwających dużych inwestycji w Gminie Kołobrzeg oraz działań jakie mają miejsce w miejscowości.

Obecnie na czterech odcinkach dróg trwają prace związane z kładzeniem płyt drogowych, a kolejne zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Stan dróg powiatowych i brak budowy przy nich chodników, to główne problemy na jakie wskazywali mieszkańcy.


W tym kontekście mieszkańcy pytali również o pogorszenie stanów nawierzchni w związku z trwającymi budowami dróg m.in. S6. Według zapewnień wójta umowa z wykonawcami jest taka, że muszą oni doprowadzić drogi do stanu sprzed prowadzonych inwestycji, a ich stan został zinwentaryzowany nagraniami wideo. Natomiast wszelkie sytuacje związane z działaniami, które tworzą szkody czy zagrożenie na drogach, również te nie związane z tymi inwestycjami należy zgłaszać do urzędu. Powrócił temat boiska i powstałej wokół niego koncepcji projektu ,,Stacja Stary Borek” czyli miejsca rekreacji, sportu i wypoczynku.


Plan koncepcyjny bezpłatnie zaprojektowała mieszkanka wsi z zawodu architekt. Projekt powstaje etapami jest już boisko, wiata wyłożona polbrukiem oraz ogrodzenie. Mieszkańcy pytali o możliwość przyspieszenia prac. Wójt zwrócił uwagę na sprawdzenie możliwość uzyskania dofinansowania na ten cel z jednej z lokalnych grup działania. Zebrani zasygnalizowali problem z hydrantami czy pytali o możliwość usytuowania oświetlenia drogowego. Zwrócono także uwagę nie zwiększenie wyposażenia straży pożarnej w jednostce OSP Stary Borek i dalszych inwestycjach w zakresie straży na terenie gminy.
Komentarze  
+1 #1 Czegewara 2018-02-03 00:29
A co wujta na kontrakt wysyłacie przecież on za stary i tak się w komunie pracowac nie nauczył a tam za przemówienia nie płacą.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama