×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, będącą najbliżej jeziora Resko Przymorskie w Gminie Kołobrzeg jest ta znajdująca się w Karcinie. To tam strażacy wskazali potrzebę oraz wykazali chęć zwiększenia swoich umiejętności prowadzenia działań na wodzie. Dziś uczyniono ważny krok w tym celu.

Na wyposażenie jednostki przekazano sześcioosobową łódź ratowniczą typu Whaly 435 R z przyczepką do jej transportu wraz z dodatkowym doposażeniem jak m.in. kamizelki, koła ratunkowe, kaski. Zakup został dokonany z pomocą środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 42 tys. zł uzyskanych we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Kołobrzegu. Kwotę 17 tys. zł dołożyła Gmina Kołobrzeg. Symbolicznego odbioru i przecięcia wstęgi dokonali strażacy jednostki wraz z wójtem Gminy Kołobrzeg. Państwową Straż Pożarną w Kołobrzegu reprezentował st. kpt. Marek Huszla.

Jak poinformował podinspektor ds. Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Kołobrzeg Krzysztof Filipowicz, została podpisana umowa na przeprowadzenie szkolenia z ratownictwa wodnego i wkrótce skorzysta z niego grupa strażaków z jednostki OSP Karcino. Wójt Włodzimierz Popiołek podkreślił, że tak jak w przypadku OSP Korzystno, gdzie zakupiono sprzęt do ratownictwa drogowego, mamy do czynienia z specjalizacją jednostki w danym zakresie ratownictwa. Działanie o wzbogacenie wyposażenia o łódź ratunkową jednostki w Karcinie jest działaniem wyprzedzającym. Chociażby powstanie na jeziorze Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie, na którym przebywać będą mieszkańcy i turyści, o których bezpieczeństwo trzeba zadbać także w ten sposób. W tym momencie trwają prace nad poprawą przejazdu na drodze przy remizie strażackiej prowadzącej do jeziora. W przyszłości czekają dalsze prace modernizacyjne otoczenia i remizy strażackiej w Karcinie.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama