×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
PZW Drzonowo podsumowuje swoją działalność od początku 2019 roku, która wraz z nadejściem wiosny będzie coraz większa.


Zawody trociowe

Pierwszą rywalizacją zorganizowaną w 2019 roku przez Koło PZW Drzonowo były zawody trociowo-łososiowe. Zbiórka odbyła się w Drzonowie i Trzebiatowie, a do zawodów zgłosiło sie 18 członków Koła. Większość postanowiła szukać trociowego szczęścia na Redze, choć miejscem połowów mogły być dowolne rzeki, pod warunkiem posiadania odpowiednich zezwoleń.

Rywalizacja trwała 5 godzin i przyniosła dobre rezultaty. Udało się złowić 3 trocie. Największą złowił Robert Telej - 79 cm. Andrzej Spychalski złowił troć 60 cm, a Andrzej Laszuk o długości 55 cm. Po zawodach szczęśliwym łowcom wręczono puchary i nagrody rzeczowe.

Zawody spinningowo-muchowe

Pod koniec lutego w zawodach spinningowo-muchowych Koła PZW Drzonowo wzięło udział 15 uczestników. Po ustaleniach na odprawie, zawodnicy rozjechali sie na łowiska. Różne odcinki rzek Błotnicy i Dębosznicy oraz na plaże Grzybowa i Dźwirzyna. Niestety, ryby nie chciały uświetnić tych zawodów. Udało się złowić jedynie takie, które nie były klasyfikowane, jak np. szczupaki, które wróciły do wody. Spotkanie zwieńczyło wspólne ognisko.

Dodatkowe środki finansowe

Podobnie jak w latach ubiegłych drzonowskie Koło otrzymało znaczne wsparcie finansowe – w ramach realizacji zadań własnych Gminy Kołobrzeg w zakresie ochrony wód, a także rozwoju sportu wędkarskiego. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu obserwacyjnego do wykorzystania przez strażników Społecznej Straży Rybackiej – tworzonej przez członków Koła. Planowany jest również zakup łódki wraz z przyczepką – m.in. do wykorzystania przez strażników SSR lub przez reprezentantów Koła biorących udział w zawodach wędkarskich. Wsparty zostanie udział reprezentantów członków PZW Drzonowo w zawodach okręgowych, krajowych lub międzynarodowych.

Więcej zdjęci i informacji z życia koła na www.pzw.org.pl

Informacje i zdjęcia na podstawie PZW Drzonowo
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama