×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Koło PZW Drzonowo zorganizowało drugi już w tym sezonie Konkurs Trociowy. Ze względu na obostrzenia konkurs po raz kolejny musiał odbyć się w formie korespondencyjnej.
Świetlice w Gminie są na razie zamknięte z powodu obostrzeń oraz zachowania bezpieczeństwa.
Wchodzimy w kolejną fazę Narodowego Programu Szczepień. Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Urząd Gminy Kołobrzeg informuje, że dostępne są już harmonogramy odbioru odpadów na rok 2021.

W Gminie Kołobrzeg powstał nowy klub sportowy – Yacht Club Dźwirzyno. Działalność statutową rozpoczął 1 listopada.
Gmina Kołobrzeg przystąpiła do rozliczenia grantu z programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła plus", realizowanego w ramach I Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Są już wyniki naszego konkursu świątecznego. Poprzednim razem sędziowie oceniali ozdoby choinkowe i stroiki bożonarodzeniowe. Teraz jury skupiło się na wypiekach świątecznych. To tradycyjny konkurs, który rozstrzygano podczas spotkania wigilijnego "W Gminie Jak w Rodzinie". W tym roku pierwszy raz odbył sie on-line. Z tego powodu oceniany był tylko wygląd wypieku, nie jego smak.
ramach programu "Wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie zachodniopomorskim poprzez zakup wyposażenia przeznaczonego do walki i zapobiegania COVID-19" marszałek przeznaczył 2 miliony złotych na zakup sprzętu dla OSP.
wietlica w Zieleniewie jest ciągle aktywna. Nie mogąc organizować spotkań na żywo swoją działalność przeniosła do sieci.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się roku 2021 składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niech Święta upłyną w ciepłej, rodzinnej atmosferze, a Nowy Rok niech obfituje w szczęśliwe wydarzenia.
Była to już kolejna sesja Rady Gminy w ostatnim czasie w sprawie ustalenia stawek za śmieci. W trakcie sesji poruszono wiele bardzo trudnych tematów O tym, że opłaty za odbiór nieczystości będą musiały wzrosnąć było wiadomo o dłuższego czasu, nie było wiadomo tylko o ile. Aby się przekonać, czy opłaty za śmieci wzrosną od początku 2021 i co może być powodem podwyżek można przekonać się osobiście oglądając całą sesję dostępną.
Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących postanowiło połączyć w tym roku Święto Białej Laski i Spotkanie Wigilijne.
Są już wyniki 3 gminnych konkursów świątecznych. Jak pamiętamy uczestnicy mogli startować w trzech kategoriach- ozdoba choinkowa (kategoria dla dzieci do lat 13. oraz osobna dla młodzieży w wieku 14-18 lat) oraz stroik świąteczny (kategoria dla seniorów).
Polska Unia Karate przy współpracy z klubem Budokan Wrocław zorganizowała konsultacje szkoleniowe kadry PUK. Zebrali się tam najlepsi z najlepszych.
towarzyszenie Artysytczno-Społeczno-Sportowe Zaja z Zieleniewa wzięło udział w konkursie tańca współczesnego pt. "Maraton artystyczny OPP 2020".
Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących postanowiło połączyć w tym roku Święto Białej Laski i Spotkanie Wigilijne.
Zakończył się „Gminny Program Profilaktyki Grypy’’ skierowany do mieszkańców Gminy Kołobrzeg w wieku 65+. Program był finansowany ze środków budżetu Gminy Kołobrzeg.

15.12.2020 odbyła się XXIII Sesja Rady Gminy Kołobrzeg. Po raz kolejny ze względów bezpieczeństwa sesja musiała odbyć się w trybie zdalnym. Najważniejszym punktem było uchwalenie budżetu Gminy Kołobrzeg na rok 2021.

Historia z płotem w Sarbii zaczęła się w sierpniu. Urząd Marszałkowski udzielił Gminie Kołobrzeg grant na kwotę 10.000 zł na realizację projektu inwestycyjnego zgodnego z wnioskiem konkursowym o nazwie „Ale historia z płotem – powrót do przeszłości”.

Zgodnie z zarządzeniem Wójt Gminy Kołobrzeg dzień 24 grudnia 2020 roku, czyli Wigilia, został ustalony dniem wolnym od pracy dla urzędników Urzędu Gminy. W związku z tym 24 grudnia 2020 r. Urząd Gminy będzie nieczynny. Dodatkowy dzień wolny przysługuje wszystkim za drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, który w tym roku wypada w sobotę. Jak czytamy w komunikacie za utrudnienia z tym związane urzędnicy z budynku przy ul. Trzebiatowskiej serdecznie przepraszają.
Jak co roku Przećmino odwiedził święty Mikołaj. Przybył, by obdarować prezentami najmłodszych mieszkańców oraz seniorów. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, Mikołaj nie mógł odwiedzić każdego osobiście.

Wójt Gminy Kołobrzeg informuje, iż zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Kołobrzeg Nr XX/185/2020 z dnia 28 września 2020 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe rozpoczął się nabór wniosków o stypendia sportowe, nagrody i wyróżnienia.

Urząd Gminy Kołobrzeg zawiadamia wszystkich mieszkańców, którzy nie segregują odpadów o konieczności złożenia nowej deklaracji (zmiany deklaracji) o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz uchwalonym 29 października 2020 r. przez Radę Gminy Kołobrzeg nowym „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kołobrzeg” od dnia 1 stycznia 2021r. każdy z właścicieli nieruchomości jest zobowiązany do zbierania odpadów w sposób selektywny.

Nowe laptopy trafiły do Drzonowa. Mikołajem została Fundacja Orange, dzięki jej projektowi, w którym mogliśmy wziąć udział, do Pracowni Orange w Drzonowie, w gminnej świetlicy wiejskiej, trafiły w ostatnich dniach nowe komputery w postaci trzech zestawów laptopów z oprogramowaniem i akcesoriam
Wszyscy mamy nadzieję na powrót do normalności. Gmina Kołobrzeg zadbała, by szkoły w Dźwirzynie i Drzonowie były gotowe na powrót uczniów. Choć na razie wszyscy kontynuują naukę w trybie zdalnym, trzeba zadbać także o przyszłość.

 

×
Reklama