×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wkrótce rozpoczną się prace związane z budową nowego żłobka w Ustroniu Morskim. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, placówka otwarta zostanie już 01 września 2019 r. Pisaliśmy o tym wcześniej tutaj .

Dla przypomnienia podajemy, że koszt jego budowy dofinansowany zostanie w kwocie prawie pół miliona z resortowego programu instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat MALUCH +. Wiemy już, że gmina Ustronie Morskie otrzyma również dodatkowe środki finansowe na wyposażenie żłobka. Decyzję ostateczną w tej sprawie otrzymaliśmy wczoraj, 18 października – zobacz tutaj. W ramach wsparcia, który wynosić będzie 1.187.087,98 zł zakupione zostanie wyposażenie stanowiące m.in.:

- wyposażenie pomieszczenia kuchennego (naczyń, sztućców, zmywarki, lodówki, krzesełek do karmienia, kuchenki mikrofalowej);
- wyposażenie łazienek (wieszaczków, przewijaków);

- wyposażenia szatni (modułów szatniowych, ławek);
- wyposażenie wypoczynkowe (leżaczki, łóżeczka, kojce);
- wyposażenie sal (magiczny dywan, laptopy, odtwarzacz CD);
- pozostałe wyposażenie (zabawki, meble).

Otrzymane dofinansowanie pozwoli również na pokrycie kosztów bieżących funkcjonowania obiektu, w tym wynagrodzeń osób zatrudnionych do jego obsługi.

Na to zadanie gmina Ustronie Morskie ubiegała się o środki w ramach osi priorytetowej VI Rynek pracy .Działanie 6.6. Programy zapewnienia i zwiększenia dostępu do opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Zachodniopomorskiego 2014 – 2020

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama