×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Kilka dni temu w gminie Ustronie Morskie pojawił się pierwszy czujnik jakości powietrza. Zamontowano go na budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Woj. Polskiego 8.

Pyłomierz w czasie rzeczywistym zbiera, przetwarza i interpretuje dane dotyczące poziomu stężenia pyłów zawieszonych (PM2.5 i PM10), a także bada temperaturę, ciśnienie atmosferyczne i wilgotność powietrza. Dane te wysyłane są na serwer, następnie po odpowiedniej agregacji danych i ich obliczeniu udostępniane są w formie mapy na stronie https://airly.eu/map/pl/#54.21423,15.75728,i6866 oraz w darmowych aplikacjach mobilnych na system Android oraz iOS.

Aplikację AIRLY można pobrać bezpłatnie w sklepie z aplikacjami i na bieżąco monitorować powietrze na terenie gminy. Dzięki jasnej i czytelnej wizualizacji danych mieszkańcy, jak i turyści mogą w bezproblemowy sposób sprawdzić wszystkie interesujące ich pomiary dotyczące jakości powietrza w Ustroniu Morskim. Platforma zaprojektowana jest w taki sposób, który pozwala na korzystanie z niej nawet przez dzieci. Pełni także funkcję edukacyjną, ponieważ wszystkie parametry i pojęcia związane z zanieczyszczeniem powietrza są przez nią opisane w dodatkowych zakładkach.

Zakup sensora sfinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu pn. :" Wykształcenie u mieszkańców i turystów gminy Ustronie Morskie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz nawyków kultury ekologicznej"(umowa nr 2018D0311K z dnia 04 października 2018).
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama