×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W niedzielę, 21 lutego, odbyły się zawody w wędkowaniu podlodowym członków Koła PZW w Drzonowie. Były to pierwsze takie zawody od 2 lat.
26 lutego rozstrzygnięto konkurs na na najpiękniejsze zdjęcie zimowe Gminy Kołobrzeg. Do konkursu zgłoszono 11 prac. Głosowanie odbyło się na stronie Gminy, na portalu Facebook. Za pomocą popularnych 'polubień' głosować mogli wszyscy.
Pandemia nie odpuszcza. W ciągu kolejnych, najbliższych dni i tygodni tysiące Polaków nadal zostanie w domu ograniczając swoją aktywność poza nim. Książki są lekarstwem dla umysłu (Demokryt), więc warto ten czas spędzić na czytaniu.
Burmistrz Barth Friedrich-Carl Hellwig został uhonorowany „Bursztynowym Piórem”. To wyróżnienie Wójta Gminy Kołobrzeg przyznawane jest osobom, które trwale zapisały się w historii Gminy Kołobrzeg.
Jak co roku Pracownia Orange w Drzonowie zapewniła dzieciom program spędzenia czasu wolnego od nauki. W tym roku z powodu ograniczeń COVID i braku możliwości spotkania się w pracowni zajęcia przeniesiono na zewnątrz, na świeże powietrze.
Po raz kolejny świetlica w Zieleniewie startuje z akcją „Wielka Paka dla Zwierzaka”. To tradycyjna już zbiórka, która ma na celu pomoc zwierzętom. Co roku dary trafiają do schroniska „Reks” w Kołobrzegu. Od lat akcja zatacza coraz szersze kręgi. W akcję angażują się radni Gminy Kołobrzeg oraz sołtysi – jak powiedziała wychowawczyni Kamila Tyczyńska, główna organizatorka wydarzenia – Dzięki temu co roku możemy się rozwijać i pomagać lepiej.
Od 29 stycznia istnieje możliwość zapoznania się z koncepcją projektową przebudowy drogi gminnej – ul. Działkowej w Niekaninie. Można to uczynić na dwa sposoby:

Rozpoczął się kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Od dzisiaj rejestrować mogą się osoby powyżej 80. roku życia, natomiast od 22 stycznia rejestrować będą mogły się osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia zarejestrowanych osób rozpoczną się 25 stycznia.

Koło PZW Drzonowo zorganizowało drugi już w tym sezonie Konkurs Trociowy. Ze względu na obostrzenia konkurs po raz kolejny musiał odbyć się w formie korespondencyjnej.
Świetlice w Gminie są na razie zamknięte z powodu obostrzeń oraz zachowania bezpieczeństwa.
Wchodzimy w kolejną fazę Narodowego Programu Szczepień. Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Urząd Gminy Kołobrzeg informuje, że dostępne są już harmonogramy odbioru odpadów na rok 2021.

W Gminie Kołobrzeg powstał nowy klub sportowy – Yacht Club Dźwirzyno. Działalność statutową rozpoczął 1 listopada.
Gmina Kołobrzeg przystąpiła do rozliczenia grantu z programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła plus", realizowanego w ramach I Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Są już wyniki naszego konkursu świątecznego. Poprzednim razem sędziowie oceniali ozdoby choinkowe i stroiki bożonarodzeniowe. Teraz jury skupiło się na wypiekach świątecznych. To tradycyjny konkurs, który rozstrzygano podczas spotkania wigilijnego "W Gminie Jak w Rodzinie". W tym roku pierwszy raz odbył sie on-line. Z tego powodu oceniany był tylko wygląd wypieku, nie jego smak.
ramach programu "Wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie zachodniopomorskim poprzez zakup wyposażenia przeznaczonego do walki i zapobiegania COVID-19" marszałek przeznaczył 2 miliony złotych na zakup sprzętu dla OSP.
wietlica w Zieleniewie jest ciągle aktywna. Nie mogąc organizować spotkań na żywo swoją działalność przeniosła do sieci.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się roku 2021 składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niech Święta upłyną w ciepłej, rodzinnej atmosferze, a Nowy Rok niech obfituje w szczęśliwe wydarzenia.
Była to już kolejna sesja Rady Gminy w ostatnim czasie w sprawie ustalenia stawek za śmieci. W trakcie sesji poruszono wiele bardzo trudnych tematów O tym, że opłaty za odbiór nieczystości będą musiały wzrosnąć było wiadomo o dłuższego czasu, nie było wiadomo tylko o ile. Aby się przekonać, czy opłaty za śmieci wzrosną od początku 2021 i co może być powodem podwyżek można przekonać się osobiście oglądając całą sesję dostępną.
Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących postanowiło połączyć w tym roku Święto Białej Laski i Spotkanie Wigilijne.
Są już wyniki 3 gminnych konkursów świątecznych. Jak pamiętamy uczestnicy mogli startować w trzech kategoriach- ozdoba choinkowa (kategoria dla dzieci do lat 13. oraz osobna dla młodzieży w wieku 14-18 lat) oraz stroik świąteczny (kategoria dla seniorów).
Polska Unia Karate przy współpracy z klubem Budokan Wrocław zorganizowała konsultacje szkoleniowe kadry PUK. Zebrali się tam najlepsi z najlepszych.
towarzyszenie Artysytczno-Społeczno-Sportowe Zaja z Zieleniewa wzięło udział w konkursie tańca współczesnego pt. "Maraton artystyczny OPP 2020".
Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących postanowiło połączyć w tym roku Święto Białej Laski i Spotkanie Wigilijne.
Zakończył się „Gminny Program Profilaktyki Grypy’’ skierowany do mieszkańców Gminy Kołobrzeg w wieku 65+. Program był finansowany ze środków budżetu Gminy Kołobrzeg.