×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Na hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Mini siatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER JOY OF MOVING w kategorii „CZWÓRKI" chłopców.
4 lipca KMKL Sztorm organizuje ogólnopolski mityng lekkoatletyczny Ze względu na ilość osób mogących przebywać jednocześnie na obiekcie: zawody podzielono na dwie części. Najpierw zostaną  przeprowadzone konkurencje rzutowe (kula ,dysk, i oszczep) oraz skok w dal i chód sportowy zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Chociaż ten rok jest dla sportu nietypowy to jednak tradycyjnie jak od kilku ostatnich lat lekkoatleci KMKL Sztorm zainaugurowali sezon w Złocieńcu. Okazją do startu były Mistrzostwa MKS. Zawody zostały zorganizowane przez WSZS w Szczecinie, a rolę gospodarza przejął Złocieniec.
Po długiej przerwie na bieżni stadionu lekkoatletycznego spotkali się młodzi i starsi kołobrzescy sportowcy. Rozegrano pierwszy w tym roku „Czwartek Lekkoatletyczny.”
Przed nami pierwsze turnieje siatkówki plażowej na reaktywowanej plaży Milenium zlokalizowanej tuż przy kołobrzeskim molo. Przez 3 dni weekendu począwszy od piątku 19 czerwca aż do niedzieli, od godz. 10:30 wszyscy którzy pojawią się na plaży centralnej będą mogli podziwiać zmagania siatkarzy i siatkarek w Młodzieżowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej.
17 czerwca na plaży „Milenium" przy kołobrzeskim molo UKS OPP Powiat Kołobrzeski wraz z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu zorganizowali turniej piłki siatkowej plażowej w ramach inauguracji sezonu letniego w tej dyscyplinie sportu.
Koordynatorzy Ogólnopolskiej Akcji „Biegam Bo Lubię” Krzysztof Biedrzycki i Łukasz Sobczyk zapraszają na cotygodniowe spotkania z bieganiem, które odbywają się co czwartek o godz. 19.00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego w Kołobrzegu.
Hala Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu gościła najlepsze zespoły w województwie kategorii ,,czwórek'' dziewcząt.
KMKL Sztorm Kołobrzeg zaprasza dzieci z roczników 2007-2008 2009-2011 na organizowany w dniu 18.06.2020 „Czwartek  Lekkoatletyczny”.
Maseczki na twarzach – częste dezynfekowanie rak – bezpieczne odstępy i do 4 uczniów na korcie! W oprawie takich obostrzeń odbyły się po 7-mio tygodniowej przerwie pierwsze treningi tenisowe dzieci w Szkółce Tenisa Akademii Sportu i Rekreacji. Rząd dopuścił do użytku korty tenisowe a tym samym dał zielone światło do powrotu dzieci do treningów tenisowych, które na świeżym powietrzu są bezpieczne w obecnej sytuacji pandemicznej.
Kolejne bezcenne doświadczenie zdobyli zawodnicy Klubu Morote Głowaczewo biorący udział w zgrupowaniu kadry Pomorza, zorganizowanym przez Pomorski Związek Karate WKF/Shotokan oraz Sportowy Klub Karate Senshi. Przed sesją sparingową odbyły się treningi, które efektywnie poprowadzili trener Kadry Narodowej Patryk Wendt oraz Arkadiusz Stubba.
W dniach 6-7 marca sześcioosobowa reprezentacja Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI wzięła udział w Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Nowym Tomyślu. W turnieju udział wzięło 234 zawodników z 40 klubów. Kołobrzeg reprezentowali Julia Iwan, Maciej Zienkiewicz, Olga Vintoniv, Łukasz Miszewski oraz Paweł Falko.
Po dłuższej przerwie od zawodów 6-osobowa reprezentacja Klub Pływackiego Bałtyk Kołobrzeg w sobotę wystartowała w XI Memoriale Stanisława Uby w Lęborku. Spośród ponad 500 zawodników z 22 klubów kołobrzeżanie uplasowali się na 7. miejscu w klasyfikacji medalowej. Na 12 startów pływacy Bałtyk Kołobrzeg ustanowili również 10 nowych rekordów życiowych.
Na sportowej mapie naszego miasta już wkrótce pojawi się nowy klub piłkarski złożony z seniorów. Drużyna ma przystąpić do rozgrywek w A-Klasie już w sierpniu br. Wszystko w ramach projektu "Gramy w Piłkę - Kołobrzeżanie Kołobrzeżanom". który został zgłoszony do konkursu o udzielenie dotacji z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg w zakresie rozwoju sportu na rok 2020.
W ubiegły weekend w Warszawie odbyły się Konsultacje Kadry Narodowej w Przeciąganiu Liny połączone z testami sprawności sprawdzającymi stan wytrenowania po zimie. Nasz region reprezentowało aż siedmiu zawodników Ancora Dźwirzyno, którzy aktualnie są członkami kadry narodowej.
Przez weekend na Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbywały się kolejno trzy imprezy siatkarskie: Finał Szkolnych Mistrzostw Powiatu w Mini Siatkówce Dziewcząt i Chłopców, Miejski Turniej Singli Siatkarskich ,, Zagraj z Nami, a nie z nałogami" oraz akcja Europejskiej Federacji Siatkówki #1daymore4volleyball ( jeden dzień więcej dla siatkówki ). Wszystkim wydarzeniom towarzyszyły piękne sportowe emocje i przede wszystkim wspaniała zabawa z siatkówką.
W Rumii odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w 10 tańcach. Pary taneczne z całego kraju przez dwa dni rywalizowały w sumie w 8 kategoriach wiekowych w kombinacji tańców standardowych i latynoamerykańskich. Kołobrzeski Klub Amber reprezentowało aż 7 par tanecznych, które wcześniej uzyskały kwalifikację do wzięcia udziału w Mistrzostwach na podstawie wyników w roku 2019.
1 marca rozegrany został finał II Kołobrzeskiej Międzyszkolnej Ligi Tenisa. 36 dzieci blisko 6 miesięcy  zabawy rozegrały 388 meczów.  W niedzielę 8 najlepszych sportowców z 4 kategorii wiekowych walczyło w finałach.
Podopieczny trenera Przemysława Spadło zdobył trzecie miejsce na International Karate Championship Central Europe Open. Ten prestiżowy międzynarodowy turniej odbył się w miniony weekend w Bydgoszczy. W rywalizacji wzięło udział w ponad 700 zawodników z całej Europy.
Ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu opłacają się. Dowiedli tego w weekend  zawodnicy Berserkers Team startujący w miniony weekend w Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu w Luboniu.
W Toruniu rozegrano Halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Bardzo udany start zanotowała w nich jedyna przedstawicielka KMKL Sztorm Kinga Waleriańczyk. W chodzie na dystansie 3000 m zdobyła brązowy medal. Jest to już drugi medal w kolekcji tej młodej zawodniczki , poprzedni osiągnęła w roku 2018. Kinga jest wychowanką trenera Kazimierza Żuromskiego, a obecnie trenuje w ramach zaplecza kadry narodowej z Agnieszką Woźniak .
W weekend, w Teresinie odbył się XI Międzynarodowy Memoriał Karola Hibnera w łucznictwie. W zawodach brała udział 12-osobowa ekipa zawodników MEWY Kołobrzeg w dwóch kategoriach wiekowych.
W miniony weekend 1 lutego w Gryfinie odbyła się II edycja Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. MKP Kołobrzeg reprezentowane było przez 15-osobową ekipę zawodników z roczników 2009, 2010 i 2011.
Niecodzienny mecz został rozegrany na kołobrzeskiej hali Milenium. Na parkiecie spotkały się dwie żeńskie drużyny z najwyższej klasy rozgrywek. Korzystając z przerwy na mecz reprezentacji, sparing rozegrały siatkarki lidera rozgrywek Grupy Azoty Chemik Police z zajmującym 9. miejsce Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz.
Każdy chętny, kto choć trochę miał do czynienia z "nylonową lotką" może wziąć udział w turnieju amatorów badmintona.

 

×
Reklama