×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W weekend starsi zawodnicy KP Kołobrzeg wystartowali w Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Klubu MKP Szczecin. Kołobrzeska reprezentacja składała się z 6 zawodników, którzy wywalczyli łącznie 11 miejsc medalowych w swoich kategoriach wiekowych.
Kołobrzescy pływacy rozpoczęli kolejny sezon startując w Mistrzostwach Okręgu Zachodniopomorskiego w Szczecinie dnia. 23 luty okazał się szczęśliwym dniem dla zawodników MKP Kołobrzeg. Przywieźli oni z zawodów aż 11 medali. Medalistami okręgu zachodniopomorskiego zostali:
W Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Zachodniopomorskiego w Pływaniu dla roczników 2008-2011, na których Klub Pływacki Bałtyk Kołobrzeg reprezentowało czworo zawodników.
W niedzielę Sportowy Klub Karate Senshi zorganizował zgrupowanie treningowo-sparingowe, w którym udział wzięło 267 zawodników i zawodniczek z 16 klubów, 5 województw i 2 państw.  Klub Morote Głowaczewo  reprezentowało aż jedenastu karateków.
Klub Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai na czele z sensei Pawłem Falko był organizatorem i gospodarzem stażu instruktorskiego. Odbył się on w dniach 19-21 luty i skierowany był do brązowych i czarnych pasów prowadzących na co dzień keiko w ośrodkach Kyokushin Karate Szczecin, Moryń, Chojna i Kołobrzeg.
Już prawie rok cały świat boryka się z problemem pandemii covid-19, który nie opuszcza również środowisk sportowych. Taka sytuacja jednak nie przeszkodziła sportowcom- szachistom z Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo, którzy w dniach 13-14 lutego w reżimie sanitarnym brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów. Zawodnicy Solnego zdobyli 3 miejsce w województwie, wśród 14 startujących zespołów.
6 lutego UKS OPP Powiat Kołobrzeski w ramach rozgrywek III ligi męskiej rozegrał mecz na szczycie z zespołem Atak Gorzów Wielkopolski. Po bardzo trudnej i długiej podróży niezwykle zaciętym spotkaniu trwającym 2 godziny kołobrzeżanie ulegli gospodarzom 3:1. O zwycięstwie w meczu zespołu z Gorzowa dosłownie zadecydowały dwie akcje.
W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii juniorów . Udane starty zanotowały reprezentantki KMKL Sztorm Kołobrzeg . Kinga Waleriańczyk zdobyła srebrny medal w chodzie na 3000 m. Kołobrzeżanka uzyskała czas 14.56.88 o ponad 40 sekund poprawiła rekord życiowy.
W miniony weekend na kołobrzeskiej Hali Milenium rozegrany został Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodzików. Był to najsilniej obsadzony turniej w Polsce w tej kategorii wiekowej. Na parkiecie rywalizowało 12 zespołów z 8 województw, a wśród nich m.in. ubiegłoroczny Mistrz i Wicemistrz Polski w kategorii młodzików – AT Jastrzębski Węgiel oraz Trefl Gdańsk.
W ramach 22 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn koszykarzy Kotwicy czeka najdłuższy wyjazd w sezonie do oddalonego o około tysiąc kilometrów Łańcuta. "Czarodzieje z Wydm" zagrają tam z z miejscowym Sokołem.
W przyszły weekend na Hali Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodzików. Organizatorem i gospodarzem zawodów jest UKS OPP Powiat KołobrzeskiI. Na kpłycie kompleksu Milenium rywalizować będą czołowe zespoły z kraju w kategorii młodzików (ur. 2006 i młodsi) z 8 województw.
Kolejne dwa rozegrane spotkania za sobą mają podopieczni Leszka Kowalewskiego i Waldemara Pankiewicza.
W miniony weekend w Drawsku Pomorskim po przerwie świątecznej odbył się kolejny turniej Wojewódzkiej Ligi Młodzików. UKS OPP Powiat Kołobrzeski jako lider rozgrywek podejmował zespoły : UKS Omimpijczyk Drawsko Pomorskie oraz Stocznia M&W Darłowo.
W pierwszym w nowym roku meczu w Kołobrzegu trzecioligowi siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski pokonali UKS 13 LO VII Zielona Góra 3:0 (25:19,25:12,25:12) Kołobrzeżanie przystąpili do meczu bardzo zmotywowani z dużą chęcią odniesienia zwycięstwa.
W Olsztynie odbyły sie jedyne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. W mistrzostwach tych wystartowała również trojka kołobrzeżan: Kuba Książek 1998 oraz Kacper Kolańczyk 2002 reprezentowali MKP Szczecin oraz Piotr Ludwiczak 1996 AZS AWF Katowice.
Szkoła Taekwon-Do ITF „HWA-RANG” przeprowadziła egzamin na wyższe stopnie cup (pasy). Do tego egzaminu podeszło jednocześnie aż 29 adeptów z dwóch sekcji z Drzonowa oraz z Dźwirzyna.
22 grudnia odbyły się ostatnie zawody pływackie w roku 2020. Finał Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej został rozegrany w Szczecinie. Nie zabrakło na nim zawodników MKP Kołobrzeg. Mijający rok nie był łatwy dla pływaków przede wszystkim ze względu na pandemię, dlatego tym bardziej cieszy fakt iż po czterech edycjach zwodów przesuwanych z powodu koronawirusa w ogólnej klasyfikacji MKP Kołobrzeg uplasowało się na piątym miejscu. Dużym sukcesem był już sam start w zawodach, a oprócz tego zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.
21 grudnia odbyła się kolejna konferencja szkoleniowa zorganizowana przez Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z MOSiR Kołobrzeg.
W dniu 12 grudnia Husaria Szczecin zorganizowała X już edycję turnieju Kyokushin Karate “Kyokushin Challenge 2020”. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną kraju i regionu, Husarze pod wodzą sensei Radosława Ambroziaka podjęli decyzję o zorganizowaniu turnieju w trybie online.
W dniach 18-20 grudnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu. Młodzi pływacy rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim. W imprezie wzięło udział dwóch pływaków KP Bałtyk Kołobrzeg: Marika Getka i Maciej Borek.
Za nami XII Mistrzostw Kołobrzegu w Pływaniu. Udany start w tych zawodach zanotowała ekipa KP Bałtyk Kołobrzeg. Podopieczni Łukasza Gąsiora zdobyli łącznie 16 medali - zajmując 6 miejsce w klasyfikacji medalowej spośród 23 klubów i szkółek pływackich.
W hali sportowej kołobrzeskiej SP 6 rozegrany został Ogólnopolski Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Młodzików. Zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski, który jest liderem rozgrywek wojewódzkich chciał skonfrontować się z czołowymi klubami tej kategorii wiekowej w innych regionach.
W miniony weekend Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg zorganizował XII Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Pływaniu. Zawody przekładane dwukrotnie z powodu pandemii wreszcie mogły się odbyć. Zawodnicy i trenerzy z goszczonych klubów nie zawiedli dzięki temu rozegrano zawody na wysokim poziomie sportowym.

Kołobrzeg gościł min. pływaków z Torunia, Poznania, Gdańska, Stargardu, Gdyni, Kartuz czy Koszalina. Wśród tak mocnej obsady bardzo dobrze spisali się zawodnicy MKP Kołobrzeg, którzy zdobyli 16 medali i wywalczyli I miejsce w wyścigu sztafetowym rocznika 2011. .

Duże znaczenie sportowe mają również wszystkie życiówki wypływane przez zawodników, którzy mimo pandemii trenują, aby uzyskiwać wciąż lepsze wyniki. Przedstawiamy wszystkich medalistów MKP Kołobrzeg.

Radomska Antonina 2011
 • złoto 25m stylem grzbietowym
 • srebro 25m stylem dowolnym
 • brąz 25m stylem motylkowym
Wolańska Maria 2011
 • srebro 25m stylem grzbietowym
Gromska Antonina 2012
 • brąz 25m stylem grzbietowym
 • brąz 25m stylem dowolnym
Kowalkiewicz Igor 2011
 • srebro 25m stylem grzbietowym
Molenda Zofia 2011
 • złoto 25m stylem klasycznym
Sowińska Nel 2011
 • brąz 25m stylem klasycznym
 • brąz 25m stylem dowolnym
Matwiej Tymon 2011
 • srebro 25m stylem klasycznym
Kowalkiewicz Pola 2010
 • brąz 50m stylem dowolnym
Bartyzel Nadia 2010
 • brąz 50m stylem grzbietowym
Fedasz Alan 2008
 • srebro 50m stylem dowolnym
Szpakiewicz Natalia 2008
 • brąz 50m stylem grzbietowym
Kosecki Olaf 2008
 • brąz 50m stylem klasycznym
I miejsca Sztafeta w składzie : Wolańska Maria, Sowińska Nel, Szmaglińska Natalia, Radomska Antonina.
W dniach 29 listopad - 6 grudzień w Pokrzywnej (woj. opolskie) rozgrywane były Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20 w szachach klasycznych. W grupie dziewcząt brązowy medal zdobyła zawodniczka Solnego Grzybowo - Julia Antolak. W 9 rozegranych partiach szachistka odnotowała 6 wygranych, 1 remis oraz 2 porażki.
Każdy chętny, kto  choć trochę miał do czynienia z "nylonową lotką" może wziąć udział w turnieju amatorów badmintona.