×

V edycja międzynarodowego turnieju Karate Kyokushin YOUNG OYAMA`S CUP zgromadziła 23 kluby z całej Polski. Do Bydgoszczy 28 listopada zjechało 150 zawodników z różnych światowych organizacji kyokushin, a wśród nich 6-osobowy team z Kołobrzegu.
W Szczecinie w ciągu dwóch dni zmagań pływacy MKP Kołobrzeg pokazali bardzo dobrą formę. Fantastyczną postawę sportową zaprezentował Alan Fedasz, który wywalczył 2 srebrne medale – w wyścigu na 400 m stylem dowolnym osiągając czas 4:57,82 i na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:03,89 – poprawiając swój poprzedni czas aż o 6 sekund.
Za nami dwa weekendy pełne wrażeń z udziałem Zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Kołobrzescy wolniacy w dniach 13-14 listopada wzięli udział w turniej dzieci w Osielsku . Podczas zawodów udało się wywalczyć im aż trzy medale. Brązowy medal w kategorii do 24 kg zdobyła Zyra Zofia, Młoda zawodniczka UKS stoczyła aż cztery pojedynki z czego wygrała trzy.
W miniony weekend w Inowrocławiu odbywał się Ogólnopolski Turniej Karate WKF "Solno Cup". Podczas zawodów czwórka zawodników Klubu Sportowego Morote Głowaczewo zdobyła tam aż 6 medali.
W miniony weekend siatkarska młodzież rozgrywała kolejne mecze w ramach ligi wojewódzkiej. Jak się okazało zawodnicy i zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski w swoich starciach nie stracili ani jednego seta! Młodzicy, którzy rywalizowali w turnieju I ligi wojewódzkiej zwyciężyli w obydwu spotkaniach i prowadzą w tabeli ligowej.
W miniony weekend siatkarze I siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski z powodzeniem rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych rozgrywek o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego w piłce siatkowej. Pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej wszystkie rozgrywki są kontynuowane w zgodzie z wytycznymi sanitarnymi.
Udany start na swoim koncie po raz kolejny zanotowali łucznicy kołobrzeskiej Mewy.  W weekend, w Wilkowicach k. Żywca odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Drużyna w składzie Jakub Latkowski, Kacper Grzelak, Jakub Dresler oraz Bartosz Mielniczuk po zaciętym finałowym pojedynku z zawodnikami Łucznika Żywiec ostatecznie wywalczyła wicemistrzostwo Polski.
Zawodnicy MKP Kołobrzeg nie zwalniają tempa i po krótkim odpoczynku i zawodach w Szczecinie wyruszyli do Poznania. 12 listopada wzięli tam udział w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu 12 latków i młodszych.
W szczecińskiej Floating Arena 6 listopada już po raz kolejny odbyły się zawody z serii Otylia Swim Cup.
W ubiegłą sobotę odbywał się Puchar Polski w karate WKF. Wiktor Wojarski, zawodnik Klubu Sportowego Morote Głowaczewo, zdobył Puchar Polski, wygrywając kategorię kumite młodzików – 50 kg.
W tym tygodniu odbył się turniej tenisowy - Halowe Otwarte Mistrzostwa Polski Seniorów i Amatorów. Jednym ze zwycięzców był mieszkaniec Grzybowa Stanisław Krechowicz.
To kolejny w ostatnich tygodniach sukces siłacza z Drzonowa. Na początku października reprezentant klubu Hulk Gym Sarbia zdobył tytuł mistrza Polski federacji GPC w trójboju siłowym.
W miniony weekend w Luboniu odbywały się Mistrzostwa Europy w brazylijskim jujitsu. W zawodach wziął udział zawodnik kołobrzeskiego klubu działającego już od 9 lat - VooDoo Team, Kacper Werema. W kategorii brązowych pasów, zarówno w kimono (Gi) jak i bez (No Gi) zdobył medale z najcenniejszego kruszcu.
W Świnoujściu odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta. W turnieju wzięło udział 138 zawodników z 15 ośrodków.
Kołobrzescy strzelcy zdecydowali się wziąć udział w zawodach wyższej rangi. W ostatnim czasie wystąpili w Mistrzostwach Polski we Wrocławiu oraz w Bydgoszczy.
W dniach 10-11 października rozegrany został w Łebie Maraton Piłki Siatkowej w kategorii młodzików. Jest to od wielu lat największy młodzieżowy turniej w Polsce.
Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg wziął udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich 9. Urodziny Term Maltańskich w Poznaniu.
Za nami kolejne udane starty kołobrzeskich pływaków. Tym razem zawodnicy KP Bałtyk wystartowali na krótkim basenie 25m, podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich 9 Urodziny Term Maltańskich w Poznaniu.
W miniony weekend w Stadninie Koni Michalski w Budzistowie odbywały się kolejne regionalne zawody jeździeckie. Tym razem nie były to jednak zawody w skokach. Po raz pierwszy w Gminie Kołobrzeg odbyły się zawody w ujeżdżeniu.
W minioną sobotę po 8-miesięcznej przerwie od ostatnich zawodów 9 osobowa reprezentacja pływaków KP Bałtyk Kołobrzeg wystartowała na Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego na basenie olimpijskim.
Jeden złoty i trzy brązowe medale zdobyli karatecy z klubu Morote Głowaczewo na IX Ogólnopolskim Turnieju Karate Yamabushi Cup 2020. .
W Dobrczy koło Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w łucznictwie. Bardzo dobry starty w tych zawodach zanotowali zawodnicy Mewy.  W kategorii młodziczek, Abigail Koziołko zdobyła złoty medal, pokonując Zytę Weber (Morświń Gdynia). Trzecia była zawodniczka MEWY Hanna Bogdańska. W tej samej kategorii na  7. miejscu uplasowała się Weronika Mioduszewska.
W Resku odbyła się Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju wzięło udział 146 zawodników z 14 ośrodków kyokushin karate w naszym województwie. Kołobrzeg dzielnie reprezentowali Borys Pawlak, Izabela Falko, Tymon Romanowski, Krzysztof Szydłowski, Pola Sottek, Julia Iwan, Olga Vintoniv, Zuzanna Piasecka i Michał Dusza.
W miniony weekend w Gdyni odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Gdyńskim Delfinarium. Były to pierwsze zawody po 6 miesięcznej przerwie spowodowanej stenem epidemii.
Zawodniczka KMKL Sztorm Kołobrzeg Kinga Waleriańczyk po raz drugi w ostatnich dniach zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów U-20 w chodzie sportowym. Tym razem bardzo dobry start zanotowała podczas zawodów w Warszawie na dystansie 20 km.