×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W ostatni weekend września w Czeskiej Ostrawie odbyła się kolejna edycja międzynarodowych zawodów „Taekwon-Do Moravia Open 2019”. W zawodach wzięło udział 430 zawodników z pięciu państw, takich jak:  Bośnia i Hercegowina, Czechy, Polska, Słowacja i Słowenia.
Na tej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentacji Stowarzyszenia  „Hwa-Rang” z sekcjami w Drzonowie i Dźwirzynie. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali w tym jeden 1 złoty, 6 srebrnych, 3 brązowe.

Lista medalistów przedstawia się następująco:

- Kotlorz Walter – złoto w układach formalnych i srebro w technikach specjalnych;

- Mleczko Dawid – srebro w układach formalnych i srebro w technikach specjalnych;

- Skubisz Bartosz – srebro w układach formalnych;

- Skubisz Jakub – srebro w technikach specjalnych;

- Wolak Grzegorz – srebro w układach formalnych;

- Jefimczyk Krzysztof – brąz w układach formalnych, brąz w technikach specjalnych;

- Warlikowska Martyna – brąz w układach formalnych.

Niewiele szczęścia zabrakło Marcelowi Sobczakowi, który na ponad 40-stu zawodników zdobył „najgorsze” dla sportowców czwarte miejsce. Podobnie było w przypadku Marceliny Skwarek, która w swojej kategorii na 34 zawodniczki zdobyła również 4 miejsce. Niestety, o pechu może mówić też Kacper Czołnowski – na 24 zawodników zdobywa 5 miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, iż to bardzo dobre lokaty biorąc pod uwagę tak mocno obsadzone kategorie i wysoki poziom zawodów. Udział w zawodach bez miejsc medalowych, ale z dużą dawką nauki i pokory wzięli również: Czołnowska Maja, Mroczyńska Marysia, Warlikowska Maja, Kopij Julia i gościnnie Matthew Kolikow z Kołobrzeskiej szkoły „Jul-Dong”.

Zawody odbyły się w przepięknej hali lekkoatletycznej – największym i najnowocześniejszym tego typu obiekcie w Czeskiej Republice. Zawodnicy po ciężkich startach mieli okazję zwiedzać Ostrawę, która szczególne wrażenie zrobiła na nas wieczorową porą. W ramach rozluźnienia i rozładowania stresu związanego z udziałem w tak dużej międzynarodowej imprezie organizowaliśmy treningi na powietrzu na pięknym Ostrawskim rynku, czym wzbudzaliśmy zainteresowanie czeskich przechodniów.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA