×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
UKS OPP Powiat Kołobrzeski może poszczycić się ogromnym sukcesem w Mistrzostwach Polski Piłki Siatkowej Plażowej Kadetów. Podczas turnieju w m Mysłowicach para Aleksander Czachorowski/Igor Szymkus zdobyła IV miejsce.
Pomimo, że nie udało się zdobyć medalu to doceniony został zawodnik Aleksander Czachorowski, który otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy U-18, które odbędą się w Izmirze -Turcja 16-20.09.2020.

Jadąc na Mistrzostwa Polski po naprawdę solidnych przygotowaniach podopieczni Stefana Wyszyńskiego mieli cel wygrać 2 pierwsze mecze w drabince co dawało miejsce w najlepszej 5 turnieju. Udało się to zrealizować po pokonaniu pary z Górnika Radlin 2:0(14,4) oraz Czarnych Polaniec 2:0(17,14) w następnym meczu, który dawał półfinał MP kołobrzeżanie przegrali z Tomaszowem Mazowieckim 0:2(13,14). Po tym meczu zawodnicy OPP dostali ostrą reprymendę od trenera co miało ich zmobilizować do kolejnego podejścia o 4-kę z prawej strony drabinki.

Mecz ten odbył się kolejnego dnia o 9 rano a przeciwnikiem zawodników znad Parsęty był SMS Ostróda. Po ciężkim boju skończyło się 2:0(19,19) dla kołobrzeżan i półfinał MP stał się faktem. 20 min później rozpoczęto pojedynek o finał z faworytami tego turnieju Taudul/Majecki z Szamontulanina Szamotuły.

Warto dodać, że w 1/2 finale MP kołobrzeżanie przegrali z nimi 0:2(-9,-8), ale tym razem zawodnicy OPP pokazali prawdziwy charakter i wygrali 1 seta 21:18 co było niespodzianką dla sporej publiczności . Jednak kolejne 2 partie już należały do przeciwników i cały pojedynek zakończył się 1:2(18,-13,-10). Mecz o 3 miejsce ponownie kołobrzeżanie rozpoczęli 20 min po skończonym półfinale. Pierwszy set dla pary Strzymszok - Fijałek(bratanek słynnego Grzegorza Fijałka) 21:16, ale kolejny dla kołobrzeskiego duetu 21:17 .W tie breaku od początku lepsza była para Beskidu Skoczów, ale w końcowej fazie to Szymkus/Czachorowski prowadzili 14:13 i byli o krok od brązowego medalu. Jednak Fijałek skończył piłkę na 14:14 i zdobył asa po siatce na 15:14 a końcowa wymiana niestety także należała do pary ze Śląska i to oni mogli podnieść ręce w ramach tryumfu

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama