×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W weekend odbyły się w Zgierzu Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łucznictwie.

Duży sukces osiągnęła drużyna mieszana (mikst) klubu MEWA Kołobrzeg w składzie Jakub Latkowski i Zuzanna Błaszczyk, zdobywając brązowy medal. Złoto zdobył mikst Marymontu Warszawa, a srebro Łucznik Żywiec. Zawodnik MEWY Jakub Latkowski w konkurencji ŁB 50 i 30 m, indywidualnie zajął trzecie miejsce. Na odległości 30 m, bardzo niewiele zabrakło Jakubowi do brązowego medalu, gdyż przegrał z Jerzym Puto (Marymont Warszawa) jedynie ilością strzałów w dziesiątkę (przy identycznym wyniku punktowym z całej odległości 335 pkt). Po kwalifikacjach łącznie na czterech odległościach – tj. 70m, 60m, 50m i 30 m, Jakub Latkowski ustanowił swój nowy rekord życiowy równy 1252 pkt. i zajął piątą lokatę.


Po pojedynkach indywidualnych, ostatecznie uplasował się na 7. miejscu. Pozostali zawodnicy MEWY Kołobrzeg, którzy brali udział w zawodach zajęli kolejno miejsca: 31. Patryk Podbrzeski, 47. Kacper Grzelak, 49. Mateusz Kucharczyk. Zespół drużynowy mężczyzn zajął 6. lokatę na 17 drużyn z całej Polski. W konkurencji juniorek młodszych, start zawodniczki MEWY Zuzanny Błaszczyk należał do bardzo udanych, gdyż ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe na wszystkich odległościach i łącznie zdobyła 1252 pkt . Po kwalifikacjach z powyższym wynikiem była 11. Po pojedynkach indywidualnych zajęła 17. miejsce. Pozostałe zawodniczki MEWY zajęły kolejno miejsca: 56. Weronika Stoma oraz 57. Adrianna Szóstak. Zespół dziewcząt ostatecznie zajął 8. miejsce pośród 17. drużyn. W punktacji klubowej, MEWA Kołobrzeg pośród 40 startujących klubów z całej Polski, uplasowała się na 6. miejscu zdobywając 15,58 pkt, natomiast w punktacji wojewódzkiej MEWA zajęła 7. miejsce.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama