×

W Olsztynie odbyły sie jedyne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. W mistrzostwach tych wystartowała również trojka kołobrzeżan: Kuba Książek 1998 oraz Kacper Kolańczyk 2002 reprezentowali MKP Szczecin oraz Piotr Ludwiczak 1996 AZS AWF Katowice.

Dla Kuby studiującego i trenującego w USA nie były to udane mistrzostwa i musiał je zakończyć z powodu choroby i kontuzji po pierwszym starcie na dystansie 50m stylem dowolnym gdzie wywalczył finał i zajął 7 miejsce. Kacper Kolańczyk bez życiówek lecz można powiedzieć, że pływał na swoim poziomie.

Piotr Ludwiczak trenujący i pracujący w Norwegii wywalczył dwa finały A. W finale 50m stylem dowolnym zajął 4 miejsce z nowym rekordem życiowym. Do finału A na dystansie 50m stylem grzbietowym zakwalifikował się z 2 czasem niestety w finale nie uniknął błedów i ostatecznie zajął 6 miejsce. Dodatkowo wywalczył miejsce w dwóch finałach B na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem dowolnym.

Przyczynił się także znacznie do zdobycia dwóch srebrnych medali w wyścigach sztafetowych na dystansach 4 x 50m oraz 4 x 100m stylem zmiennym, gdzie popłynął na ostatnich zmianach stylem dowolnym. 50m w stylu dowolnym 21,18 dało mu miejsce w pierwszej dziesiątce obecnych rankingów Europejskich i 7 miejsce w rankingu wszechczasów w Polsce.

Kolejne Mistrzostwa Polski będące jednocześnie szansa na uzyskanie przepustki na Igrzyska Olimpijskie PZP zaplanował na przełomie kwietnia i maja w Lublinie, choć minima można uzyskać do końca maja 2021 roku. Zmieniono także zasady uzyskania minimów. Można taką próbę podjąć wielokrotnie co z pewnością daje większy komfort zawodnikom lecz także musimy wstrzymać się do końca terminu zakończenia kwalifikacji na poznanie składu reprezentacji Polski.