×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W Szczecinku odbył się 35. Puchar Polski Kyokushin seniorów i 15. Puchar Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików z udziałem około 400 zawodników z ponad 60 ośrodków Kyokushin. Kołobrzeg reprezentowali karatecy klubu Buntai - Julia Iwan i Maciej Zienkiewicz.
Młoda zawodniczka startowała w konkurencjach kata i kumite, a Maciej Zienkiewicz w kumite. Konkurencja kata młodziczek była bardzo mocno obsadzona - startowało aż 49 zawodniczek. Julia ostatecznie po rundzie finałowej znalazła się na 7 pozycji. Tym razem nie udało się Julii przejść walk eliminacyjnych, pierwsza walka wygrana w kolejnej nie udało się nadrobić straty wazari (pół punktu). Lepiej poszło Maciejowi Zienkiewiczowi, który zajął 3 miejsce w kumite młodzików -50kg.

- Nie zawsze się wygrywa, na tak wysokiej rangi zawody nie stawiają się przypadkowi zawodnicy. Porażki powinny nas jeszcze mocniej motywować do pracy nad sobą. Poziom walk był bardzo wysoki i wymagający. Kończymy sezon startowy 2018, szykujemy się teraz do egzaminu w sesji zimowej. Kolejne wyzwania zawodnicze w przyszłym roku. - podsumował start swoich zawodników, trener Paweł Falko

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA