×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Na pływalni Floating Arena w Szczecinie 40 osobowa drużyna pływaków MKP Kołobrzeg uczestniczyła w zawodach Otylia Swim Cup. Olbrzymia impreza sportowa w której startowało ponad 800 zawodników, organizowana była przez Fundację Otylii Jędrzejczak - najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii polskiego pływania.
W zawodach brali udział pływacy z roczników 2011-2005, którzy ścigali się na basenie 50-metrowym co było dla wielu z nich pierwszym takim doświadczeniem. Pomimo ogromnej ilości uczestników i olbrzymiej konkurencji dwóm zawodnikom MKP Kołobrzeg udało się przywieść medale z tej wspaniałej imprezy. I tak:

Julia Hubert była druga na koronnym dystansie Otylii Jędrzejczak, czyli 200m stylem motylkowym. Młoda zawodniczka podjęła wyzwanie ścigania się w tej trudnej i wyczerpującej konkurencji i wywalczyła srebrny medal, który odebrała z rąk „królowej stylu motylkowego”.

Maciej Borek przywiózł brązowy medal za start na 50m stylem klasycznym pokonując rywali w roczniku 2006. Kilkakrotnie był jeszcze piąty w konkurencjach 100m stylem klasycznym, 200 klasycznym i 50 dowolnym.

Blisko zdobycia medali był dwa razy Aleksander Pujanek, któremu zabrakło niespełna kilka dziesiątych sekundy, by stanąć na 3 miejscu podium w wyścigach na 50 i 100m stylem klasycznym. Wielu zawodników z najmłodszej klubowej grupy uplasowało się na miejscach od 5 do 10, co pokazuje jak duży drzemie w nich potencjał pływacki: Małgorzata Rogińska rocznik 2010- 6 miejsce na 50 m stylem klasycznym, Xymena Getka (2010)- 7 miejsce na 50m stylem motylkowym, 7 - 50 stylem grzbietowym, Kamil Łajewski (2009)- 5 miejsce na 50m stylem grzbietowym i 6 na 50 motylem, 7 -50 klasyk, Alan Fedasz (2008)- 6 i 8 miejsce w konkurencjach stylu klasycznego.

Zawody w Szczecinie oprócz zmagań sportowych były również okazją osobistego spotkania się z Otylią Jędrzejczak. Dla młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają sportową przygodę z pływaniem spotkanie z mistrzynią było niesamowitym przeżyciem, a także inspiracją i motywacją do dalszych ciężkich treningów. Zawodnicy klubu mieli także okazję do pobawienia się z gospodynią imprezy na dyskotece zorganizowanej specjalnie z okazji urodzin Otylii, które przypadają na 13 grudnia.
kt7
ot1
ot2
ot3
ot4
ot5
ot6
ot10
to9

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA