×

Po długiej przerwie I ligowi koszykarze Kotwicy powracają do własnej hali. W drugiej kolejce rozgrywek podopieczni Mariusza Karola podejmować  będą drużynę Rawlplug Sokoła Łańcut, który na inaugurację sezonu pokonał wyraźnie drużynę z Łowicza.

W ekipie z Łańcuta doszło do sporych zmian. W miejsce najlepszych strzelców drużyny z poprzedniego sezonu Zywerta, Sewioła i Małgoarzaciaka pozyskano Wielocha, Konopatzkiego, Pawlaka oraz znanego w Kołobrzegu Ciechocińskiego. Pomimo zmian w składzie Sokół stawiany jest nie bez przyczyny w gronie faworytów do pierwszej czwórki nowego sezonu. Jeśli chodzi o drużynę trenera Kaszowskiego nie można zapominać o bardzo mocnym duecie podkoszowym w naszej lidze, jakim jest Klima-Kulikowski.

Mecz ten będzie z pewnością okazją do pokazania się z lepszej strony Czarodziei z Wydm po nieudanym meczu we Wrocławiu. Oprócz samych emocji sportowych zarząd I-ligowca  dla wszystkich przybyłych  przygotował  wiele atrakcji. jedną z nich będzie prezentacja zespołu która rozpocznie się o godz. 17:45. Dodatkowo w dużej przerwie zorganizowany zostanie cykliczny konkurs rzutu z połowy z nagrodą 500 złotych oraz spersonalizowaną repliką stroju meczowego. Konkurs ten będzie nosił nazwę ,,Rzut Staniosa” dla upamiętnienia niebywałego rzutu kołobrzeskiego rozgrywającego w jednym z meczów Kotwicy. Czarodziej czekający z utęsknieniem na nowy sezon przygotował niespodzianki też dla  najmłodszych kibiców. Na wszystkich najmniejszych mieszkańców naszego miasta będzie czekać specjalne stoisko z napojami oraz słodyczami.

Oprócz emocji sportowych sobotni mecz będzie również miał wymiar charytatywny.  Koszykarze Kotwicy zagrają  dla chorego kołobrzeżanina Antosia Kameckiego. W trakcie meczu odbędzie się zbiórka oraz licytacja w dużej przerwie historycznej koszulki.

-  Sobota 5 października będzie z pewnością świętem koszykówki w mieście nad Parsętą, a z pomocą 6 zawodnika zakończy zwycięstwem Kotwicy - czytamy w komunikacie od zarządu Kotwicy Kołobrzeg.