×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Do Kołobrzegu przyjechała drużyna z Wrocławia, która po porażce na własnym parkiecie z Dzikami chciała udowodnić, że był to jedynie wypadek przy pracy. Sobotni mecz Kotwica rozpoczęła piątką Norbert Kulon, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Mateusz Stawiak i Michał Sadło.

Początek spotkania to niecelne rzuty z obu stron. Dopiero po blisko 2 minutach wynik meczu otworzył Jędrzejewski. Z każdą minutą kwarty stopniowo rosła przewaga gospodarzy, a WKK miało duże problemy z celnością popełniając kilka strat. Pierwsza część meczu zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Kotwicy 19-10. Co ciekawe w pierwszych dwóch spotkaniach bolączką kołobrzeżan były właśnie I kwarty wyraźnie przegrywane.


Na drugą kwartę goście wyszli bardzo zmotywowani - widoczna była zdecydowanie lepsza gra w obronie oraz skuteczność, choć początek należał i tak do Czarodziejów z Wydm czego efektem było najwyższe prowadzenie w meczu 13-punktów. Niestety po raz pierwszy w meczu dał o sobie znać duet rzucających WKK Koelner-Prostak, którzy rozpoczęli rzucanie z dystansu. Z biegiem kwarty topniała przewaga gospodarzy i do przerwy widniał na tablicy wyników w hali Milenium remis po 34.


Po przysłowiowej zmianie stron po raz kolejny przypomniał o sobie Prostak, który szybko wyprowadził gości na 6 punktowe prowadzenie za sprawą dwóch celnych rzutów z dystansu. Na rzuty Prostaka z dystansu tym samym odpowiedział Stawiak wraz z Daszke, ale przewaga gości utrzymywała się w granicach 6 punktów. Przedostatnia część meczu zakończyła się prowadzeniem gości 61-53.


W ostatniej kwarcie przypomniał o sobie Niedźwiedzki, który grał bardzo dobrze w obronie oraz zdobywał ważne punkty dające w miarę bezpieczne prowadzenie WKK. Na minutę przed końcem meczu Kotwica miała możliwość zbliżenia się na zaledwie punkt do Wrocławian, ale rzutu z dystansu nie trafił Załucki. Mecz zakończył się wygraną WKK 73-80.

Energa Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 73:80 (19:10, 15:24, 19:27, 20:19)

Energa Kotwica: Załucki 15, Robak 14, Kulon 10, Stawiak 9, Daszke 6, Pawlak 5, Sadło 4, Szymański 3, Wyszkowski 3, Kruszczyński 2, Marek 2.

WKK: Prostak 19, Koelner 12, Niedźwiedzki 12, Kiwilsza 11, Jędrzejewski 9, Rutkowski 9, Patoka 4, Sitnik 4, Uberna 0.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama