×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Do Wrocławia "Czarodzieje z Wydm" bez kontuzjowanego Norberta Kulona oraz chorego Filipa Struskiego.

W mecz sobotnie spotkanie lepiej weszli gospodarze w szczególności za sprawą dobrze dysponowanego tego dnia Bożenko. W 6 minucie kwarty Kotwicy po raz pierwszy w meczu udało się wyjść na prowadzenie po dwóch rzutach z półdystansu Wyszkowskiego. Od tego momentu spotkanie było bardzo wyrównane a kwarta zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 21-22..


W drugiej odsłonie meczu we Wrocławiu obraz gry nie uległ zmianie. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe prowadzenie a wynik meczu oscylował cały czas w okolicy remisu. Do przerwy prowadzili goście 40-42. W trzecią kwartę lepiej wszedł Śląsk, który odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Czarodzieje z Wydm nie potrafili oddać celnego rzutu przez blisko połowę kwarty. Dopiero w piątej minucie pierwszy celny rzut oddał Wyszkowski po akcji 2+1. Do końca kwarty gospodarze utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Przedostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 58-54 dla Śląska..

Początek ostatniej kwarty to nerwowa gra obu drużyn. Mimo to nadal na prowadzeniu utrzymywali się gospodarze. W dalszej części meczu rezerwy Śląska zaczęły popełniać błędy, które wykorzystała Kotwica, a odpowiedzialność zdobywania punktów wziął na siebie kapitan Piotr Robak i to on po akcji 2+1 doprowadził do dogrywki..

Rzucanie w dogrywce rozpoczął Jan Wójcik, dając prowadzenie gospodarzom, które powiększył Leńczuk do 4 punktów. Przez blisko 3 minuty dogrywki Czarodzieje z Wydm nie potrafili oddać celnego rzutu. Jednak w przedostatniej minucie po rzutach Robaka i Pawlaka wyszli na punktowe prowadzenie. W kolejnej akcji rzutem z dystansu odpowiedział Bożenko wyprowadzając na 2 punktowe prowadzenie gospodarzy. Niestety Kotwicy nie udało się odpowiedzieć w kolejnej akcji i to gospodarze cieszyli się z wygranej..

TBS Śląsk II Wrocław - Energa Kotwica Kołobrzeg 77:74 (21:22, 19:20, 18:12, 11:15, d. 8:5)

TBS Śląsk II: Bożenko 25, Leńczuk 13, Tomczak 10, Wójcik 10, Walski 7, Góreńczyk 4, Kozłowski 4, Strzępek 4, Żeleźniak 0. .

Energa Kotwica: Stawiak 19, Robak 18, Wyszkowski 14, Pawlak 12, Kruszczyński 3, Marek 3, Sadło 3, Daszke 2.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama