×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To kolejny wygrany pojedynek przez "Czarodziei z Wydm" u siebie. W sobotni wieczór koszykarze Kotwicy w hali Milenium zmierzyli się z drużyną Decki Pelpin.

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli Czarodzieje z Wydm, którzy z pewnością chcieli zrehabilitować się za porażkę z Krosnem. Zza łuku trafiał Struski a pod koszem punkty zdobywał Marek. Kotwica szybko odskoczyła na blisko 10 punktowe prowadzenie. Gości w grze utrzymywał głównie Paweł Dzierżak. W dalszej części kwarty kołobrzeżanie nadal trafiali rzuty z dystansu, na co nie potrafiła odpowiedzieć Decka. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 27-22.


Początek drugiej części spotkania to powiększająca się przewaga Czarodziejów z Wydm za sprawą w dużej mierze dobrej gry Wyszkowskiego. Goście nie potrafili zmniejszyć strat, które utrzymywało się w granicach kilkunastu punktów. Po raz pierwszy w biało-niebieskich barwach zagrał Wojciech Wątroba, zdobywając swoje pierwsze punkty dla Kotwicy. Do przerwy prowadziła Kotwica 47-32.


Niestety jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach 3 kwarta była najsłabszą w wykonaniu Kotwicy w tym meczu. Kołobrzeżanie mili problemy ze zdobywaniem punktów, a na dodatek popełniane były błędy, które Decka szybko wykorzystywała. Liderzy drużyny z Pelplina, czyli Paweł Dzierżak, Madray i Dutkiewicz mozolnie odrabiali straty. Przed ostatnią kwartą prowadziła Kotwica 58-55.


Na spółkę Pietras z Pawłowskim szybko wyprowadzili na pierwsze prowadzenie w meczu Deckę. Na szczęście trafiać z dystansu zaczęli Kulon, Robak i Struski, a pod koszem Dzierżaka i Madray’a zatrzymał efektownymi blokami Wątroba. Tym samym Kotwica wróciła na prowadzenie, które na 2 minuty przed końcem meczu wynosiło 10 punktów. Takiej przewagi kołobrzeżanie nie oddali już do końca spotkania i Kotwica mogła się cieszyć z kolejnej wygranej w hali Milenium.


Energa Kotwica Kołobrzeg - Decka Pelplin 80:72 (27:22, 20:10, 11:23, 22:17)

Energa Kotwica: Struski 21, Kulon 15, Pawlak 13, Wyszkowski 10, Robak 8, Marek 4, Wątroba 3, Sadło 2, Stankowski 2, Stawiak 2, Kruszczyński 0.

Decka: Paweł Dzierżak 19, Pawłowski 12, Dutkiewicz 9, Pietras 9, Burczyk 7, Madray 7, Majewski 5, Sączewski 2, Załucki 2, Wojciech Dzierżak 0, Gonzalez 0.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA