×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W nowy rok koszykarze Kotwicy wyruszyli do Wałbrzycha, by rozegrać pierwszy mecz w 2021 roku. Podopiecznych trenera Franka czekało trudne zadanie zdobycia hali Aqua Zdrój u wicelidera rozgrywek.

Z powodu kontuzji w Wałbrzychu "Czarodzieje z Wydm" musieli zagrać bez Mateusza Stawiaka oraz Michała Marka. Początek spotkania to dobra gra Struskiego, który celnymi rzutami z dystansu dał przewagę kołobrzeżanom. Na rzuty Struskiego odpowiedział Durski, utrzymując niedużą stratę. Jednak w dalszej części kwarty nadal to goście trafiali z dystansu, a akcją 2+1 popisał się Sadło. Kotwica prowadziła po pierwszej kwarcie 18-24.


Początek drugiej odsłony meczu to dobre akcje w ataku Sadło. Za sprawą dobrej gry Ratajczaka gospodarze stopniowo odrabiali straty, by na 4 minuty przed przerwą zbliżyć się na punkt straty do gości. Na nasze szczęście na spółkę Kulon, Struski i Pawlak odrobili straty z nawiązką i do przerwy Kotwica prowadziła 35-46.

Po przerwie na parkiet powrócił zmagający się z kontuzją Cechniak, który wspomógł swoich kolegów dobrą grą pod koszem. Mimo to przewaga Kotwicy utrzymywała się na poziomie 7 punktów. Dopiero od 6 minuty kwarty po dwóch celnych rzutach z dystansu Górnik odrobił straty do zaledwie punktu. Po dobrych akcjach pod koszem wałbrzyszan Sadło nadal "Czarodzieje z wydm" utrzymywali 4 punktowe prowadzenie. W ostatnich akcjach przypomniał o sobie Malesa, który praktycznie w pojedynkę odrobił straty. Przed ostatnią kwartą nieznacznie prowadziła Kotwica 58-59.

Na ostatnią kwartę obie drużyny wyszły bardzo zmotywowane. Wynik meczu oscylował w okolicy remisu. Jednak na 4 minuty przed końcem meczu na spółkę Malesa wraz z Ratajczakiem rozpoczęli świetną grę w ataku, której Czarodzieje z Wydm nie byli w stanie zatrzymać. Trafiali oni zarówno z półdystansu jak i z dystansu szybko obejmując kilku punktowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 88-79.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Energa Kotwica Kołobrzeg 88:79 (18:24, 17:22, 23:13, 30:20)

Górnik Trans.eu: Ratajczak 23, Malesa 17, Bojanowski 14, Koperski 8, Jakóbczyk 7, Durski 6, Zywert 6, Cechniak 5, Wróbel 2.

Energa Kotwica: Kulon 18, Pawlak 16, Struski 16, Robak 13, Sadło 11, Kruszczyński 2, Wątroba 2, Wyszkowski 1, Stankowski 0.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA