×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W 3 kolejce rundy rewanżowej Kotwica Kołobrzeg we własnej hali będzie gościć zespół Pogoni Prudnik. Drużyna z południa Polski bardzo dobrze gra jedynie we własnej hali gdzie legitymuję się bilansem 7 zwycięstw i tylko 2 porażek. Ich słabą strona są natomiast wyjazdy. Od początku rozgrywek koszykarzom Prudnika udało się wygrać tylko raz (z Elektrobud-Investment ZB w Pruszkowie).

Zawodnicy z Prudnika bardzo dobrze opanowali umiejętność wymuszania fauli (3 miejsce w lidze – 22,4 wymuszonego faulu co mecz), a jeszcze lepiej wykorzystania tej umiejętności, ponieważ są liderami ligi, jeśli chodzi o skuteczność rzutów za 1 pkt. (81,4%). Średnio co mecz z samych tylko rzutów wolnych zdobywają 18,1 punktu (2 miejsce w lidze). Jako że grają szybki basket, generują też sporo przechwytów (8,2 przechwytu/mecz – 3 miejsce w lidze)Wyróżniających się zawodników jest dwóch Wojciech Pisarczyk i Tomasz Prostak, ale każdy zawodnik „pierwszej piątki” (Prostak, Pisarczyk, Sroka, Krawczyk, Mordzak) średnio generuje dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Jak dotąd oba zespoły spotykały się pięciokrotnie i każdy zbierał pełną pulę w swojej hali (w Kołobrzegu 2 - 0 dla Kotwicy). Kołobrzeżanie mają nadzieję podtrzymać taki stan rzeczy i wygrać po raz kolejny u siebie. Początek spotkania zaplanowano w najbliższą sobotę o godzinie 18:00
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama