×

Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg wykorzystali atut własnej hali i pokonali u siebie Pogoń Prudnik 87:81.
Początek rywalizacji wyglądał bardzo nerwowo. Lepiej w mecz weszli przyjezdni. Wojciech Pisarczyk trafił za dwa, a trójką poprawił Marcin Sroka - lider gości z Prudnika w sobotnim meczu. Kotwica szybko wyrównała i w kolejnych minutach doskakiwała do gości, którzy uciekali na 3-4 punkty. Dopiero na nieco ponad trzy minuty przed końcem gospodarze objęli prowadzenie 21:19, którego nie oddali już do końca kwarty.

Pogoń znów dobrze otworzyła kolejne dziesięć minuty gry i doprowadziła do remisu 27:27. Kolejne akcje przywróciły im nawet prowadzenie 32:29. Kołobrzeżanie powalczyli jednak w końcówce i przede wszystkim za sprawą Jakuba Zalewskiego schodzili na przerwą prowadząc 48:41.

Trzecią kwartę skutecznymi akcjami rozpoczęli Szymon Ryżek i Damian Janiak. Kotwica prowadziła już 52:41. Pogoń przeprowadziła jednak skuteczną "pogoń". Regularnie trafiał Marcin Sroka, a po trójce Wojciecha Szyprki było już tylko 52:51. Gospodarze nie dali się jednak przegonić i częściowo odbudowali przewagę. Cenne okazały się trójki Gracjana Dobriańskiego oraz Szymona Ryżka.

Niemal przez dwie minuty ostatniej części obie drużyny nie potrafiły trafić do kosza rywala. Szybciej obudzili się jednak goście. Wojciech Szpyrka zdobył cztery punkty, a po celnej trójce Grzegorza Mordzaka Pogoń wyrównała stan meczu 66:66. Sześć oczek z rzędu przywróciło jednak Kotwicę na prowadzenie, którego już nie oddał do końca spotkania ostatecznie wygrywając 87:81.

W środę czeka nas kolejne spotkanie w Hali Milenium. Kotwica zmierzy się z Czarnymi Słupsk

Energa Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Prudnik 87:81 (27:23, 21:18, 17:16, 22:24)

Energa: Szymon Ryżek 17, Damian Janiak 16, Jakub Zalewski 15, Przemysław Wrona 12, Daniel Grujić 9, Łukasz Bodych 8, Gracjan Dobriański 8, Jakub Stanios 2, Paweł Lasota 0, Marcel Korolczuk 0

Pogoń: Marcin Sroka 25, Wojciech Pisarczyk 16, Grzegorz Mordzak 13, Wojciech Szpyrka 11, Tomasz Nowakowski 6, Damian Antczak 4, Tomasz Prostak 4, Jakub Krawczyk 2