×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To czwarte zwycięstwo z rzędu koszykarzy Kotwicy .  W sobotę na własnym parkiecie w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonali oni beniaminka I ligi - zespół AGH Kraków.

Mimo, że początek spotkania  należał do gości z Krakowa to Kotwica przejęła inicjatywę mniej więcej w połowie kwarty.  Po akcji 2+1 Patryka Przyborowskiego, efektownym wsadzie Daniela oraz celnym rzucie Łukasza Bodycha kołobrzeżanom udało się wyjść na  8 punktowe prowadzenie. Ostatnie dwie minuty to kolejne punkty Czarodziei  i w efekcie kwarta zakończyła się wynikiem 18-11.

Druga kwarta to mądra gra Kotwicy, która wykorzystywała liczne błędy gości i w efekcie uzyskała blisko 20 punktową przewagę schodząc na przerwę z wynikiem 48-27.

Przerwa w meczu nie przyniosła zmiany obrazu gry. Krakowianie nadal razili nieskutecznością do tego dokładając straty dzięki dobrej obronie Kotwicy. Kołobrzeżanie rozpoczęli kwartę od serii 13-0,  powiększając prowadzenie do 36 punktów,  które jak się później okazało było najwyższym w całym meczu

Niestety, mając dużą przewagę w meczu często wkrada się rozluźnienie i tak właśnie było w ostatniej kwarcie. Kołobrzeska  obrona nie była już tak szczelna  a goście systematycznie zaczęli odrabiać straty która w pewnym momencie zmalała nawet do 14 punktów. Na szczęście podopieczni Mariusza Karola zachowali zimną krew i ostatecznie wygrali spotkanie
88-71.

Energa Kotwica Kołobrzeg-AZS AGH Kraków  88:71 (18:11, 30:16, 23:12, 17:32)

Energa Kotwica: Grujić 15, Przyborowski 15, Lasota 10, Wrona 10, Stanios 7, Korolczuk 6, Ryżek 6, Zalewski 6, Bodych 5, Janiak 4, Suliński 4, Dobriański 0.

AZS AGH: Mamcarczyk 19, Kędel 15, Włodarczyk 12, Koperski 9, Jakubek 7, Czerwonka 4, Deja 3, Borówka 2, Dyrda 0, Podworski 0, Zych 0.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama