×

To było piąte zwycięstwo z rzędu piłkarzy Kotwicy Kołobrzeg. W sobotę w ostatnim meczu rundy na własnym stadionie "biało-niebiescy" pokonali zespół Bałtyku Gdynia 1:0.  Mecz mógł się podobać lecz kibice zgromadzeni przy ul. Śliwińskiego 10 zobaczyli tylko jedną bramkę.

W  spotkanie lepiej od początku weszli goście. W jednej z pierwszej akcji meczu Mateusz Gułajski uderzał zza pola karnego, ale skutecznie interweniował bramkarz gospodarzy. Chwilę później piłka wpadła do bramki Kotwicy, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Później już na boisku dominowali kołobrzeżanie jednak zabrakło sporo precyzji i wykończenia a pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron Kotwica zaczęła grać w przewadze gdyż W 47 minucie piłkarz Bałtyku Gdynia, Mateusz Bany ujrzał druga żółta kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Kotwica niestety nie mogła wykorzystać braku jednego zawodnika w drużynie gości, Mało tego w 59 minucie po faulu na Trojanowskim, karnego nie wykorzystał Sebastian Deja. Szczęście Kotwicy dopisało w 71 minucie meczu. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył  Eryk Krysztopowicz. Młody obrońca wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Ciarkowskiego i przedłużenie tego zagrania na dalszy słupek przez Dawida Retlewskiego.

Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)
1:0 Krysztopowicz (71.).

twica: Koliński - Krysztopowicz, Dorosz, Wichtowski, Pazio, Chyła, Deja, Piesio (84. Czerwiński), Zieliński (51. Ciarkowski), Trojanowski, Marczak (58. Retlewski).

Bałtyk: Bartkowiak – Murawski, Bany [żk, żk – czk], Bohm, Andryszak – Gułajski, Bajdur (76′ Efir), Bartlewski, Demiańczuk, Kazimierowicz – Węsierski (79′ Piasecki)