×

Dobiegły końca mistrzostwa Polski mężczyzn w beach soccerze. Podczas rozgrywanych w Kołobrzegu zawodów najlepsza okazała się Hemako Sztutowo, która po raz pierwszy w historii została mistrzem Polski w Beach soccerze. w finałowym spotkaniu. drużyna z mierzei Wiślanej pokonała Bocę Gdańsk 6:5. Trzecie miejsce w dwudniowych rozgrywkach zdobyła drużyna KP Łódź, która pokonała zespół ze Słupska aż 16:6

W czwartej minucie finału pierwszego gola w meczu dla drużyny Hemako Sztutowo zdobył Mateusz Gruszewski. Po wznowieniu gry ze środka boiska błyskawicznie wyrównał Daniel Baran. W piątej minucie Hemako za sprawą Macieja Daniluka prowadziło ponownie. Przewagę zespołu złożonego w komplecie z polskich piłkarzy powiększył Bartosz Szloser.

Ekipa ze Sztutowa prowadziła 3:1, ale po dwóch tercjach przegrywała 3:4. Jeszcze w pierwszej odsłonie na 3:2 strzelił Oleg Zborowski. Trzy minuty i 40 sekund przed końcem drugiej tercji faulowany był Eduard Suarez Molina. Król strzelców Pucharu Polski wyrównał z rzutu wolnego. Boca prowadziła po raz pierwszy po golu Barana z 23. minuty.

Na początku trzeciej tercji, po wznowieniu, do remisu doprowadził Tomasz Poźniak. W 27. minucie Boca znowu wygrywała - na 5:4 trafił Adam Bogacz. Poźniak ponownie wyrównał i po trzydziestu minutach było 5:5. Ostatniego gola meczu strzelił Paweł Friszkemut. Kapitan zespołu ze Sztutowa został uznany najlepszym piłkarzem turnieju w Kołobrzegu. W ostatniej minucie czerwoną kartką ukarano Bogacza.

Turniej rozgrywany w okolicach kołobrzeskiego mola stał na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nim udział 8 czołowych polskich drużyn. Organizatorem zmagań futbolistów był polski Związek Piłki Nożnej.