×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Takiej imprezy w Kołobrzegu jeszcze nie było. W drugiej połowie września odbędzie się tutaj prawdziwy rajd samochodowy. Automobilklub Koszaliński przy współpracy z Prezydentem Kołobrzegu i Starostą Kołobrzeskim organizuje 5 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.
To ogólnopolski cykl, w skład którego wchodzą tak znane imprezy jak Rajd Monte Karlino czy Rajd Magnolii. 1. Rajd Kołobrzeski, bo tak brzmi oficjalna nazwa, to rajd samochodowy rozgrywany w formule Konkursowej Jazdy Samochodem. Oznacza to, że wystartować w niej może praktycznie każdy kierowca, posiadający samochód z aktualnym przeglądem i ubezpieczeniem OC. Niezbędne jest posiadanie pilota, oraz dwóch kasków z homologacją drogową i apteczki.


Mimo, że do rajdu zostało jeszcze trochę czasu, możemy już przedstawić pierwsze informacje. Rajd rozpocznie się w sobotę, 23 września od odbioru administracyjnego - zgłoszone do rajdu załogi przyjadą do biura rajdu, zlokalizowanego w Hotelu New Skanpol, by odebrać dokumenty. Następnie udadzą się na trasę rajdu, na której jadąc zgodnie z przepisami, sporządzą opis odcinków specjalnych wytyczonych na drogach powiatu. Po powrocie do Kołobrzegu czeka jeszcze badanie kontrolne samochodów i wyposażenia załogi. Na tym zakończy się część formalna, a zacznie prawdziwe ściganie. Jeszcze w sobotni wieczór odbędzie się prolog rajdu na zamkniętych ulicach centrum Kołobrzegu. To krótka, ale widowiskowa próba, przygotowana specjalnie z myślą o kibicach, którzy nie będą mogli się wybrać w dalsze rejony powiatu i zechcą dopingować załogi w mieście. Dłuższe, szybsze ale też bardzo techniczne odcinki przygotowano na niedzielę. Trzy, ponad dwukilometrowe "oesy" załogi pokonają trzykrotnie wracając w przerwach do Parku Serwisowego w Kołobrzegu. W sumie do przejechania na czas będzie niemal 25 km odcinków specjalnych.


Jako, że rajd będzie piątą rundą mistrzowskiego cyklu na pewno do Kołobrzegu zawita czołówka załóg walczących o punkty w klasyfikacji rocznej. Jak już pokazały inne rajdy w tym cyklu często okazuje się, że lokalni kierowcy, którzy nie startują w całej serii, potrafią namieszać w wynikach, pokonując renomowane teamy. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają choć odrobinę domieszki benzyny we krwi do startu w nowej imprezie i sprawdzenia własnych umiejętności w sportowej rywalizacji. Zgłoszenia przyjmowane będą drogą elektroniczną od 28 sierpnia do 18 września, a publikacja listy zgłoszonych załóg nastąpi 20 września.

Więcej szczegółów dotyczących rajdu pojawiać się będzie na bieżąco na oficjalnym FanPage'u rajdu: www.fb.com/rajdkolobrzeski

Komentarze  
-13 #1 ONUFRY 2017-08-11 09:37
Faktycznie będą jeździli po plaży ???
Władze miasta tak się podniecają statusem uzdrowiska, a tu świeży olej, benzyna i inne zanieczyszczenia wprost do Bałtyku ! BRAWO.
+43 #2 PoP 2017-08-11 09:50
Sunrise nie , Nagle nad morzem nie , Rajd Kołobrzeski nie . To co do ku...y będzie ok ? Festiwal disco polo czy powrót piosenki żołnierskiej ? Wymiotowac już się chce jak tylko słychac narzekania . Dziadki mają teraz dostęp do internetu i wylewają swoje żale w komentarzach .
-10 #3 ONUFRY 2017-08-11 09:57
Cytuję PoP:
Sunrise nie , Nagle nad morzem nie , Rajd Kołobrzeski nie . To co do ku...y będzie ok ? Festiwal disco polo czy powrót piosenki żołnierskiej ? Wymiotowac już się chce jak tylko słychac narzekania . Dziadki mają teraz dostęp do internetu i wylewają swoje żale w komentarzach .

Uwierz że na koncercie Disco Polo ludzie by się o wiele lepiej bawili niż przy tych ostatnich smutach, tylko niestety bardzo wielu nie jest tego w stanie przyznac przed samym sobą, bo nie jest trendy słuchac ani lubic tej muzyki. I przyjmij to do wiadomości. A co do rajdu miałem na myśli żeby nie jeździli po plaży - czytac ze zrozumieniem.
Podejrzewam że jesteś jeszcze młodzieniaszkiem, ale pamiętaj że większośc z sentymentem wspomina "socjalizm", chociaż takie młode pokolenie jak ty które nazwijmy to po imieniu: w d.... były i g.... widziały (sorki za brutalnośc), chcą narzucic i wpoic, że jest inaczej i tylko wy macie rację. Co do Festiwalu Piosenki Żołnierskiej to również gwarantuję, że cieszyłaby się dużym zainteresowaniem, była nawet kiedyś sonda na ten temat !!!
-17 #4 xxxyyy 2017-08-11 11:16
Potem ja mam się kąpac w tym brudnym może i leżec na zasyfiałej plazy?
+3 #5 artur74 2017-08-11 11:38
Do tych wszystkich, którzy martwią się stanem plaży w Kołobrzegu! Impreza ma mieć miejsce pod koniec września, dawno po sezonie ;-) Z kolei piasek na kołobrzeskiej plaży jest zwożony zawsze wiosną, po sztormach, gdy praktycznie nie ma już zbyt wiele piasku na plaży ;-) Więc za rok na sezon plaża będzie znowu jak nowa :-*
0 #6 ONUFRY_kocha_ 2017-08-11 13:00
się w Zenku i zaplata warkocze na plecach
+10 #7 Cosik 2017-08-11 13:29
Nigdzie nie ma mowy o plaży. http://www.rajdkolobrzeski.pl/index.php?id=rajd
+6 #8 Pszemek 2017-08-11 16:14
a ten cep jak zwykle narzeka :D
+2 #9 PoP 2017-08-12 08:16
Onufry widzisz Tobie pasuje festiwal disco polo i piosenki żołnierskiej . Zresztą nie mam nic do tego i fajnie by było jak by takie imprezy odbywały się cyklicznie w Naszym mieście . Ale też spójrz ze strony innych ludzi , którym może to nie pasowac ten typ muzyki , zabawy . Ale co ciekawe nie widac jakoś osób , które uczęszczają na sunrise , rajdy itp . by obśmiewały lub krytykowały ,,iwenty " tego typy w sposób tak zawisły i krytyczny . Bardziej bym zastanowił się nad tym komu na tym zależy aby imprez takich nie było . Tutaj masz spostrzeżenia po kilku latach obecności Nagle nad morzem .
,,Festiwal „Magle nad morzem” w Rogowie odbywał się przez pięć lat. W ostatni weekend sierpnia na teren Fortu Rogowo przybywało około 10 tysięcy fanów muzyki klubowej. Organizacja tak ogromnej imprezy była dużą atrakcją dla wczasowiczów, a do tego niosła ze sobą wiele korzyści dla gminy Trzebiatów. Dotyczyło to zarówno jej promocji, jak i sporych wpływów do kasy gminy z tytułu organizacji "Nagle nad morzem". Tylko podczas ubiegłorocznego festiwalu było to ponad 100 tys. złotych. Impreza miała wielu zwolenników, ale nie brakowało też jej przeciwników. Dla tych ostatnich, przeniesienie "Nagle nad morzem" w inne miejsce, w tym przypadku na Podczele, to z pewnością dobra wiadomość."
http://www.superportal24.pl/niemiecko-polski-festiwal-zegna-sie-z-rogowem/1854
Wyraźnie jest napisane , że przynosi to korzyści i plują sobie w brodę , że ta impreza już się tam nie odbędzie . itd . pozdro
0 #10 PoP 2017-08-12 08:23
[ youtube]https://www.youtube.com/watch?v=daDV-M2UqM k[ /youtube]
A tu filmik promo :-)
0 #11 Janina typowa 2017-09-19 07:18
W końcu coś dla mnie! Super, że w tej wymierali Niemców ktoś pomyślał. A Wy przestańcie się tu wytrząsać. Zwalony Gromka, Hoja i resztę leni że stołków, każdy, byle nie PO i wejdą zmiany dla młodych. Jeszcze moment, jeszcze chwila...
0 #12 Leon zawodowiec 2017-09-20 09:33
Rajd po plaży, czemu nie?
W Kołobrzegu przydałby się jednak festiwal szanty. Idelane miejsce na takie wydarzenie to nasze miasto. Turyści na pewno chętnie by tu przyjechali.
0 #13 eme 2017-09-20 13:21
" Następnie udadzą się na trasę rajdu, na której jadąc zgodnie z przepisami, sporządzą opis odcinków specjalnych wytyczonych na drogach powiatu"

Umiecie czytać ze zrozumieniem czy tylko oglądacie obrazki?

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama